Policija atlieka 5 ikiteisminius tyrimus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais

Atsižvelgiant į pastarųjų dienų įvykius, susijusius su gyvūnų gerovės užtikrinimu, policijos generalinis komisaras pavedė apskričių vyriausiesiems policijos komisariatams imtis lyderystės ir  kontaktuoti su savivaldybės administracija bei teritoriniu Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos padaliniu, kartu organizuoti bendras priemones, siekiant išsiaiškinti nelegalią veiklą, susijusią su gyvūnų veisimu, ar kitus pažeidimus, susijusius su gyvūnų gerove.

Įstaigoms nurodyta surinkti duomenis iš savivaldybių administracijų apie gyvūnų globėjus ar kitus paimtą gyvūną galinčius laikinai laikyti gyvūnų laikytojus, su kuriais savivaldybė yra sudariusi sutartis, bei savivaldybės administracijos atstovo, įgalioto vykdyti gyvūnų paėmimą kontaktus.

Policijos įstaigoms parengtas ir perduotas aiškus algortimas, kaip turi elgtis pareigūnai, gavę tokį iškvietimą ir atvykę į įvykio vietą.

Nuo rugsėjo 5 d. policija yra pradėjusi 5 ikiteisminius tyrimus Alytaus, Marijampolės, Tauragės, Širvintų ir Kretingos rajonuose. Dar vienas atvejis, susijęs su policijos ir Veterinarijos tarnybos patikrinimais, užfiksuotas Kėdaniuose – čia ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir pasipriešinimo pareigūnams.

Dėl kai kurių kitų pranešimų informacija dar tikslinama, renkami papildomi duomenys ir sprendžiama dėl ikiteisminių tyrimų pradėjimo.

 

Lietuvos policijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE