Prasidėjo Lietuvių kalbos dienos

Jau ketvirtą kartą vasario 16 d. – kovo 11 d. visoje Lietuvoje rengiamos Lietuvių kalbos dienos. Švietimo, kultūros ir kitose įstaigose vyksta renginiai, skirti lietuvių kalbai, jos mokymuisi ir sklaidai, asmenybėms, puoselėjusioms  kalbą, literatūrą ir kultūrą, atminti. Lietuvos Respublikos Seimas 2019-uosius yra paskelbęs Juozo Tumo-Vaižganto, Pasaulio lietuvių ir Vietovardžių metais, tad vėl atsigręžiame į garsaus mūsų rašytojo „deimančiukus“ ir ieškome jų savo kasdienybėje; prisimename ištuštėjusius, o kai kuriuos jau ir išnykusius, kaimus, aptardami jų pavadinimus, tiesiame ranką tautiečiams, išsibarsčiusiems po pasaulį.

„Kiekvienos tautos kalba yra atskira žmoniškumo giesmė“, – sakė Vydūnas. Įdomu ir smagu būti pasaulio piliečiu. Tačiau prigimtis visada šaukia gimtinėn. Ten, kur mūsų šaknys, kur mūsų pradžia. Ten, kur visada gyvas tavo pirmasis ištartas žodis, kur skamba gimtoji kalba. Būtent kalba, jos savitumas mus identifikuoja, išskiria iš minios, kalboje išsaugota protėvių patirtis ir išmintis.

Kviečiu aktyviai dalyvauti Lietuvių kalbos dienų minėjimo renginiuose Marijampolės savivaldybės įstaigose. Jų planą rasite čia

Informacija apie Lietuvių kalbos dienų renginius visoje Lietuvoje pateikiama Valstybinės lietuvių kalbos komisijos svetainėje:
http://www.vlkk.lt/veikla/lietuviu-kalbos-dienos/lietuviu-kalbos-dienu-planas-2019

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE