Prasidėjo septintasis dvarų senovinės muzikos festivalis “Viva la musica”

Spalio 10 d. Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre-muziejuje startavo jau septintasis dvarų senovinės muzikos festivalis „Viva la musica“.

Festivalio atidarymo renginyje – ypatingas svečias – Kroatijos Respublikos ambasadorius Lietuvoje Krešimir Kedmenec, kuris pristatė Paežerių dvare eksponuojamą parodą „Kroatijos nematerialus kultūros paveldas, įtrauktas į UNESCO sąrašą“ bei padovanojo susirinkusiems vienos garsiausių Kroatijos atlikėjos – pianistės Tamaros Jurkić Sviben koncertą.

Parodoje pristatoma 17 nematerialaus Kroatijos paveldo vertybių, įtrauktų į UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašus.

Parodą pristatęs ambasadorius pasveikino susirinkusiuosius sklandžia lietuvių kalba ir pasidžiaugė, kad Vilkaviškis Kroatijos atstovus ir jų renginius visuomet priima šiltai ir draugiškai.

„Šia paroda mes norime parodyti, kas yra svarbu mūsų tautai, kroatams. Šiandien mes gyvename globalizacijos laikais, o su tuo kartu ateina ir neigiamos pasekmės – mes, ypač mažos tautos, galime prarasti savo tapatybę. Tačiau procesas turėtų būti priešingas, kiekviena maža tautelė turėtų dalį savęs įnešti į globalų pasaulį, kiekvienas turėtume būti tos mozaikos gabalėlis“ , – kalbėjo ambasadorius.

Parodos atidarymo metu sveikinimo žodį tarė ir Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis padėkojo ambasadoriui už nuoširdų bendravimą, dėmesį mūsų rajonui ir už kartu su savimi atsivežtą įsimintiną parodą, kuri rajono žmonėms leis geriau pažinti Kroatiją.

Po parodos atidarymo, susirinkusiųjų laukė pianistės Tamaros Jurkić Sviben koncertas.

Kitas dvarų senovinės muzikos festivalio renginys „Klarnetininkų karnavalas“ vyks lapkričio 30 d.

 

 

Vilkaviškio rajono savivaldybės informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE