Premjero reikalaujama išsamių atsakymų dėl R. Karbauskio verslo su Kremliaus oligarchais

Seimo Opozicinių frakcijų narių iniciatyva į artimiausią Seimo posėdį kviečiamas  Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, kad atsakytų į klausimus, susijusius su Ramūno Karbauskio „Agrokoncerno“ verslo partneryste su Rusijos oligarchu Arkadijumi Rotenbergu ir kitais įtakingais Kremliaus veikėjais.

Neseniai LRT tyrimų skyrius paskelbė svarbų žurnalistinį tyrimą apie Ministrą Pirmininką delegavusios partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko bei frakcijos seniūno R. Karbauskio valdomo „Agrokoncerno“ ryšius bei verslo partnerystę su Rusijos Federacijos prezidentui Vladimirui Putinui artimo Rusijos oligarcho A. Rotenbergo verslu. Šiam, vienam įtakingiausių Rusijos oligarchų, ypač artimam V. Putinui, Europos Sąjunga taiko personalines sankcijas, o Jungtinės Amerikos Valstijos taiko sankcijas ir jam priklausančiam verslui. Seimo narius nustebino Ministro Pirmininko abejingumas šiai informacijai, neva jis nesidomi savo politinio bendražygio verslo interesais.

„Nustebino Ministro Pirmininko abejingumas ir atsaini pozicija paaiškėjus skandalingiems ir nerimą keliantiems faktams apie valdančiosios koalicijos lyderio R. Karbauskio verslo partnerystę su įtakingiausiais Kremliaus oligarchais. Premjerą į šias pareigas delegavusio pagrindinės valdančiosios partijos lyderio R. Karbauskio verslo interesai, ypač jeigu jie glaudžiai susiję su įtakingiausiu Rusijos verslu, kurį valdo Rusijos Prezidentui V. Putinui artimi oligarchai, turėtų rūpėti Lietuvos Ministrui Pirmininkui, nes tokios sąsajos su Kremliui artimu verslu gali kelti grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, o pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Vyriausybė „garantuoja valstybės saugumą, – klausimų aktualumą pabrėžė TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis. – Todėl kviečiame S. Skvernelį iš Seimo tribūnos atsakyti, ar vadovaudamas Vyriausybei, kuri pagal Konstituciją turi „garantuoti valstybės saugumą“, Ministras Pirmininkas yra asmeniškai kreipęsis į Seimo narį R. Karbauskį, prašydamas atskleisti visus jo verslo ryšius su Rusijos oligarchais, artimais Kremliui, įskaitant oligarchus Rotenbergus? Jeigu taip, kokį atsakymą yra gavęs? Jeigu ne, ką žada daryti, ar ketina dėl to kreiptis ar imtis kitų konkrečių žingsnių artimiausiu metu?“

Seimo nariai S. Skvernelio klausia, ar tokie ryšiai nekenkia šalies tarptautinei reputacijai, Lietuvos užsienio politikos interesams, ar jam, kaip buvusiam policijos pareigūnui, nėra asmeniškai gėda, kad jį delegavusios LVŽS frakcijos vadovas vysto verslą su tokiais korumpuotais veikėjais bei ką ketina daryti ir kokių konkrečių veiksmų imtis dėl šios informacijos?

S. Skvernelis turės taip pat atsakyti, ar jam žinomi ir kiti R. Karbauskio verslo santykiai su Rusijoje veikiančiu trąšų gamybos „Acron“ koncernu, kuriam nuo pat 1993 metų vadovauja V.M. Kantoras – garsus Rusijos oligarchas, žmogus artimas V. Putinui, pastarajam padėjęs susidoroti su M. Chodorkovskiu, o V. M. Kantoro biznio pagrindinę tarptautinės prekybos įmonę Šveicarijoje šios šalies saugumo tarnybos 2007 metais yra pripažinusios SVR (rus. „Služba vnešnej razvedki“) priedangos organizacija? Ar Ministras Pirmininkas yra susipažinęs, kokiomis aplinkybėmis R. Karbauskis, 2012 metais aktyviai organizavęs referendumo prieš Visagino atominės elektrinės projektą kampaniją, vėliau perėmė Rusijos vicepremjero D. Rogozino draugo K. Babkino valdomo „Rostselmash“ technikos pardavimų pelningą verslą Lietuvoje?

Visi klausimai Ministrui Pirmininkui pridedami.

 

Seimo TS-LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE