Prie sienos su Lenkija VSAT surengs sienos kontrolės atnaujinimo pratybas

Trečiadienį, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai prie sienos su Lenkija surengs sienos kontrolės atnaujinimo pratybas. Tokia priemonė keturias valandas bus atliekama buvusių Kalvarijos ir Lazdijų kontrolės punktų teritorijose.

Pagrindinis šių pratybų tikslas – tobulinti įgūdžius atnaujinant vidaus sienos su Lenkija kontrolę. Nuo 10 iki 14 val. atsižvelgiant į rizikos veiksnius ir nustatytas grėsmes bus vykdomas pasirinktinis atvykstančių į Lietuvą asmenų, transporto priemonių ir daiktų patikrinimas.

Be to, pratybų metu bus tikrinama sąveika su policija ir kitomis tikrinimą atliekančiomis institucijomis bei Lenkijos sienos apsaugos tarnyba.

VSAT primena keliautojams, kad vykstant per vidaus sienas privaloma turėti galiojantį kelionės dokumentą – piliečio pasą arba asmens tapatybės kortelę.

Valstybės, priklausančios Šengeno erdvei, yra panaikinusios vidaus sienų kontrolę, tačiau kiekviena šalis ją gali laikinai atnaujinti, kai yra būtina imtis tam tikrų saugumo priemonių siekiant efektyviau užkirsti kelią vidaus saugumo ir viešosios tvarkos pažeidimams.

Tokias sienos kontrolės atnaujinimo pratybas Lietuvos pasieniečiai prie šalies vidaus sienų su Lenkija ir Latvija bei oro uostuose organizuoja nuolat.

 

VSAT Varėnos rinktinės inf.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE