Kovo 31 d. įvyko tarpinstitucinis susitikimas, kuriame dalyvavo Šakių rajono savivaldybės vicemerė Gintautė Didžbalienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Daiva Danielė, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Judita Matulevičienė, patarėja (Kazlų Rūdos sav., Šakių r.) Indrė Jurjonienė, Šakių rajono socialinių paslaugų centro direktorė Audronė Balčiūnienė bei direktorės pavaduotoja administravimui, socialinei globai ir priežiūrai Greta Orintaitė.
Susitikimo metu pristatyta naujai pareigas pradėjusi eiti Marijampolės apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Judita Matulevičienė. Ji supažindino su savo veiklos vizija, aptarė pagrindinius iššūkius, teisės aktų pokyčius bei patikslintus reagavimo į pranešimus kriterijus.
Tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Daiva Danielė informavo, kad šiais metais jau įvyko trys Vaiko gerovės komisijos posėdžiai. Jų metu išryškėjo aktualios problemos – vaikų nepriežiūra, nepakankamas tėvų įsitraukimas, nenoras laikytis nustatytų taisyklių bei prisiimti atsakomybę už vaikų elgesį.
Indrė Jurjonienė pristatė statistinius duomenis ir pažymėjo, kad vaikams, kuriems būtina užtikrinti saugią aplinką, ši dažniausiai užtikrinama artimųjų, šeimynų ar budinčių globėjų aplinkoje.
Susitikimo metu institucijų atstovai akcentavo gerą tarpusavio bendradarbiavimą ir operatyvų problemų sprendimą. Vicemerė Gintautė Didžbalienė pabrėžė reguliarių tokio pobūdžio susitikimų svarbą, domėjosi, kaip vertinamas Šakių rajono savivaldybės vaidmuo užtikrinant paslaugų prieinamumą, bei kokios matomos tolesnės bendradarbiavimo stiprinimo galimybės. Ji išreiškė lūkestį ir toliau dalytis gerąja patirtimi, stiprinti tarpusavio bendradarbiavimą ir siekti dar efektyvesnių sprendimų vaikų gerovės srityje.
Judita Matulevičienė pasidžiaugė šiltu priėmimu, pabrėžė jaučiamą bendrystę bei pozityvią bendradarbiavimo atmosferą ir išreiškė lūkestį toliau kryptingai stiprinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą, siekiant užtikrinti vaikų ir šeimų gerovę Šakių rajone.

