Pristatytas 2020 metų Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžeto projektas

Pirmadienį (vasario 24 d.) Vilkaviškio rajono visuomenė buvo kviesta į šių metų Savivaldybės biudžeto projekto pristatymą. Jame išsamiai aptartas svarbus rajono finansinę bei ūkinę veiklą reglamentuojantis dokumentas.

Biudžeto projektą susirinkusiesiems pristatė Savivaldybės administracijos Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Vilija Tautvydienė. Ji informavo, kad 2020 metų biudžetą sudaro 41,9 mln. eurų pajamų, t. y. 2020 m. biudžetas yra 5,2 mln. eurų didesnis, nei patvirtintas 2019 metais. Vis dėlto, akcentuota, kad realus Savivaldybės biudžetinių įstaigų poreikis pagal programas yra beveik 10 mln. didesnis.

Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka

2020 m. savivaldybės biudžetas yra programinis ir parengtas pagal 10 Savivaldybės tarybos patvirtintų programų, pagal asignavimų valdytojus, pagal finansavimo šaltinius ir pagal priemones, remiantis savivaldybės strateginiu veiklos planu. Šių metų biudžeto projektas taip pat buvo plačiai išdiskutuotas visuose komitetuose kartu su Tarybos nariais.

Šiais metais, kaip ir praėjusiais, didžiausia dalis numatyta švietimo ir ugdymo sritims (46,1 proc. biudžeto lėšų), tačiau finansavimas didėja daugeliui biudžeto programų. Biudžete taip pat numatyta lėšų ir svarbių savivaldybės infrastruktūros gerinimo projektų įgyvendinimui. Ketinama prisidėti prie naujų ES finansuojamų projektų ir tęsti jau pradėtų projektų įgyvendinimą, didesnės lėšos numatytos kelių ir gatvių priežiūrai, numatytas finansavimas priešgaisrinio automobilio įsigijimui, gydytojų ir kitų reikalingų rajonui specialistų pritraukimui, švietimo ir sveikatos įstaigų remontams, vandens kokybės gerinimui, Vilkaviškio šilumos ūkio modernizavimui, žvyravimo programos tęstinumui, socialinės paramos ir sveikatos paslaugų kokybės gerinimui ir kt.

Vilkaviškio savivaldybės taryba

Šių metų Savivaldybės biudžete numatyta ir svarbi naujovė – patys Vilkaviškio rajono gyventojai galės teikti pasiūlymus ir patys nuspręsti, kur geriausiai panaudoti Savivaldybės biudžeto lėšas. Bendruomeninių iniciatyvų įgyvendinimo programai – taip vadinamajam „Piliečių biudžetui“ – šiemet numatyta 50 tūkst. eurų. Be to, numatytas finansavimas kaimo bendruomenių patiriamoms išlaidoms kompensuoti.

Daugiausia pajamų ketinama gauti iš surenkamų mokesčių (52,4 proc.) ir dotacijų (39,8 proc.).

Galutinis Savivaldybės 2020 metų biudžetas bus svarstomas ir tvirtinamas jau šį penktadienį (vasario 28 d.) vyksiančiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje.

 

 

Vilkaviškio savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE