Privalomus agroaplinkosaugos reikalavimus įgyvendinti ūkininkams padės ekspertų grupė

Kęstutis Navickas / Delfi/Andriaus Ufarto nuotr.

Žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko iniciatyva planuojama sukurti tarpinstitucinę ekspertų darbo grupę, kuri padėtų ūkiams įgyvendinti privalomus aplinkosaugos reikalavimus.

„Siekiame, kad kontroliuojančių institucijų tikslas būti ne nubausti ūkininkus, o pakonsultuoti ir padėti įgyvendinti agroaplinkosaugos reikalavimus. Šie turi būti vienodai suprantami ir priežiūrą atliekančių specialistų, ir ūkininkų. Taip išvengsime neaiškumų, o ir konfliktinių situacijų “, – teigia žemės ūkio ministras K. Navickas.

Pasak ministro, siekiant mažinti ūkininkams administracinę naštą, ši darbo grupė teiktų siūlymus, kaip būtų paprastinami teisės aktų reikalavimai ir jų įgyvendinimas.

Pilotinis vizitas

Prieš įsteigiant tokią darbo grupę, Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Aplinkos apsaugos departamento, Žemės ūkio rūmų ir VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai lankėsi Kauno rajone esančiame Audriaus Banionio ūkyje.

„Būsimos darbo grupės pilotiniu vizitu konkrečiame ūkyje vertinome ne tik aplinkosauginių reikalavimų laikymąsi, bet išgirdome ūkininko lūkesčius, kokią pagalbą galėtų suteikti specialistai. Pirmiausia jie turi padėti įveikti problemas – ūkininkams suteikti žinių, nukreipti tinkama linkme, kaip vienu ar kitu atveju elgtis“, – teigia žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas.

Tarpinstitucinę darbo grupę sudarys Žemės ūkio ministerijos, konsultavimo institucijų, Aplinkos apsaugos departamento, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Visuomenės sveikatos centro, Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros bei Aplinkos apsaugos agentūros specialistai.

LR ŽŪM inf.

Jums gali patikti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE