Projektas „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ ( #MEPALIETUVA ) Kalvarijoje

 

Kalvarijos gimnazija dalyvauja projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ ( #MEPALIETUVA ) tai galimybė mokykloms suteikti savo moksleiviams didesnį supratimą apie Europos parlamentinę demokratiją ir prisijungti prie ES mokyklų tinklo. Gimnazijos komanda jau trečią kartą dalyvauja šiame projekte .

Viena iš komandos iniciatyvų  įtraukė ne tik vietos bet ir užsienio bendruomenes, tai žinios apie projektą MEPA skleidimas visame pasaulyje, o kaip įrodymas atgal atkeliauja nuotraukos  su užrašu #MEPALietuva. Žinutės jau sugrįžo iš Didžiosios Brianijos, Ispanijos, Škotijos, Rumunijos, Airijos, Jordanijos, Seišelių salų, Tailando, Belgijos, Vokietijos, Nyderlandų, Italijos, Kipro, Lenkijos ir vis dar laukiama naujų laiškų.

Gimnazijoje apsilankius Europos parlamento informacinio biuro atstovams suorganizuotas žaidimas – simuliacija „Balsuojam“. Jo metu aptartos ir Europos Parlamente svarstomos aktualios problemos: perteklinio mėsos vartojimo, darbo laiko ir elektroninių sekimo priemonių integravimo reglamentavimas. Netradicinėje pamokoje apie Europos Parlamentą dalyvavo  Kalvarijos gimnazijos, Jungėnų, Nemunaičių, Liubavo J. Montvilos  pagrindinių mokyklų mokiniai, kurie svarstė perteklinio mėsos vartojimo, darbo laiko, elektroninių sekimo priemonių integravimo reglamentavimą, atstovavo skirtingas politines jėgas, Europos valstybes bei derėjosi ir balsavo dėl pritarimo rezoliucijoms.

Jaunųjų ambasadorių  komanda veda Europos pamokas, kūrybines veiklas, organizuoja smagius žaidimus gimnazijos ir savivaldybės institucijų bendruomenėms bei tikisi susitikti su kuo daugiau bendruomenės narių aptarti ES ir EP klausimus bei skatinti dalyvauti rinkimuose į Europos parlamentą.

Komandos planus, keliones, patirtis ir veiklas galima pamatyti projekto puslapyje http://mepa.infonet.lt/ , Kalvarijos gimnazijos mokinių tarybos facebook paskyroje (https://www.facebook.com/Kalvarijos-gimnazijos-mokini%C5%B3-taryba-120578634668147/ ), Instagramo programėlėje – mepalietuva (https://www.instagram.com/mepalietuva/), Twitter paskyra @mepakalvarija (https://twitter.com/mepakalvarija), Kalvarijos gimnazijos tinklapyje.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

Rekomenduojami video:

TAIP PAT SKAITYKITE