Projekto ,,Let’s Camole” susitikimui pasibaigus

Lapkričio 8-13 d. Marijampolės Petro Armino progimnazijos mokytojų ir mokinių komanda lankėsi Portugalijoje, Almados mieste, Escola Secundaria Fernao Mendes Pinto mokykloje. Almadoje pirmą kartą šio projekto metu  progą susitikti turėjo visi partneriai iš Lietuvos, Slovėnijos, Vokietijos, Portugalijos, Vengrijos ir Graikijos. Susitikimo dienos neprailgo ir netruko praeiti, kadangi kiekvieną dieną mokiniai ir mokytojai dalyvavo įdomiose veiklose, diskusijose, susipažino su Portugalijos kultūra, Almada ir Lisabona.

Pirmą susitikimo dieną šeimininkai pristatė savo mokyklą, šalies papročius, tradicijas, tradicinius valgius. Komandos aptarė susitikimo veiklą.

Antroji diena buvo skirta skaitymui. Komandoms teko pristatyti savo šalies pasirinktą pasaką gimtąja ir anglų kalba. Buvo įdomu išgirti svetimą kalbą, tačiau pamatėme, kad visose pasakotose pasakose vyrauja tie patys simboliai, kad jose yra daug bendro. Mokiniai atliko kūrybinius darbus, mokytojai diskutavo kodėl skaitoma vis mažiau, kaip skatinti mokinius skaityti, kokios iniciatyvos, projektai tam organizuojami. Po pietų laukė pažintis su Almada: pasiskirstę į komandas ieškojome pagal pateiktas nuorodas įžymių miesto vietų, jas fiksavome, sužinojome daug įdomių dalykų apie miesto istoriją.

Išvyka į Portugaliją / autorių nuotr.

Trečioji diena buvo skirta bendrai mokinių veiklai pamokose. Mokytojai taip pat stebėjo pamokas, dalijosi mintimis ir aptarė taikomus mokymo metodus, taikomus savo mokyklose, siekiant kiekvieną mokinį įtraukti į mokymąsi ir stebėti jo asmeninę pažangą. Po pietų galėjome gėrėtis Lisabona, Šv. Jaronimo vienuolynu, Archeologijos muziejumi.

Ketvirtoji susitikimo diena buvo skirta refleksijai – aptarėme visų dienų veiklą, numatėme sekančio susitikimo Vengrijoje programą ir spėjome pasidžiaugti Atlanto vandenynu.

Namo grįžome pilni įspūdžių, idėjų ir laukdami sekančio susitikimo.

Marijampolės Petro Armino progimnazijos inf.

 

 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE