Projekto ,,Sūduvių ugnys – budinam svietą“ ir ,,Pasaulio sūduviečiai’’ renginys ,,Rudens lygė’

Rugsėjo 22 d. prie Varnupių piliakalnio buvo uždegta baltų vienybės ugnis ir pristatyta meninė akmenų instaliacija, skirta M. Gimbutienės 100-mečiui. Instaliaciją pristatė menininkas, mokslininkas Audrius Plioplys.

Marijampolės savivaldybės tarybos nariai Alvydas Kirkliauskas, Albinas Mitrulevičius ir Darius Kemeraitis ėmėsi kilnaus ir neatlygintino darbo, kurio vaisiais džiaugsis ne viena karta. Padedami kraštiečio Jono Neveckos, jie rengiamai prie Varnupių piliakalnio senovės lietuvių laidojimo vietos meninei kompozicijai padovanojo 36 akmenis surinktus iš apylinkių laukų. Negailėdami savo jėgų ir laiko vyrai darbavosi, kad Sūduvos krašto ir jo mažytės dalies – Varnupių kaimo vardas nuskambėtų pasaulyje.

Baltų vienybės dienos ir lygiadienio paminėjimas prasidėjo prie Varnupių piliakalnio Onutės Surdokienės pasakojimu apie šias svarbias mums datas. Gerbiamas Audrius Plioplys pasidžiaugė akmenų instaliacija lietuvių kilmės archeologės ir antropologės, archeomitologijos pradininkės, tyrusios Europos neolito ir bronzos amžiaus kultūras bei suformulavusios Kurganų hipotezę, profesorės Marijos Gimbutienės gimimo 100-mečiui paminėti.

Vėliau ,,Rudens lygės’’ koncertas persikėlė į Marijampolės kultūros centrą. Koncerto programoje pasirodė Folk Trio: vokalas – Ineta Meduneckytė akordeonas – Nerijus Bakula Saksafonas – Jan Maksimovič bei Marijampolės kultūros centro kolektyvai Dijūta ir Arabeskas.

Galerijoje – Vytauto Karsoko ir Marijampolės kultūros centro nuotraukos

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE