Vilkaviškio rajone lankėsi socialinės apsaugos ir darbo ministras

Vilkaviškio rajone lankėsi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Tai jau antrasis ministro vizitas Vilkaviškio Savivaldybėje. Šįkart jis susitiko su Savivaldybės vadovais – meru Algirdu Neiberka, Administracijos direktoriumi Vitu Gavėnu. Ministras išklausė Socialinės paramos skyriaus vedėjos Simonos Bikaitės paruoštą pristatymą apie socialinių paslaugų organizavimą Vilkaviškio rajone bei su tuo susijusias problemas, su dalyviais diskutavo rūpimais socialinės politikos klausimais.

Susitikime ministras L. Kukuraitis pristatė pagrindines ministerijos kryptis ir gaires artimiausiu laikotarpiu, kalbėjo apie skurdo ir nelygybės mažinimo Lietuvoje iššūkius, palietė socialinių darbuotojų užmokesčio klausimą, pristatė atsirandančias naujas socialines paslaugas ir jų finansavimo galimybes, kvietė labiau įsitraukti į Šeimos kortelės paslaugų paketo didinimą.

Taip pat kalbėta apie neįgaliųjų integraciją, specialiųjų poreikių nustatymo permainas, aptarta, kokių bendruomeninių paslaugų trūksta Vilkaviškio rajono savivaldybei.

Bene svarbiausias klausimas, kurį su atvykusiu socialinės apsaugos ir darbo ministru L. Kukuraičiu norėjo aptarti Savivaldybės vadovai, – tai Alvito šv. Kazimiero vaikų globos namų likimas.

Tuo tikslu nuvykta į pačius globos namus, kuriuose jų įkūrėjas – Alvito parapijos klebonas Vytautas Kajokas – pristatė 20 metų įdirbį, šių namų istoriją, džiaugėsi rėmėjų ir draugų iš Vokietijos, ypač mūsų rajono garbės piliečio Alfonso Hopingo šeimos, nuolatiniu rūpesčiu globos namuose gyvenančiais vaikais, aprodė puikias gyvenamąsias patalpas.

Šiuo metu šiuose globos namuose gyvena dvi šeimynos – 16 vaikų. Ministras, apžiūrėjęs visas gyvenamąsias patalpas, susipažinęs su šių globos namų veikla ir kasdieniu gyvenimu, neslėpė susižavėjimo čia dirbančių žmonių atsidavimu ir meile, tačiau vilčių išsaugoti šiuos vaikų globos namus nesuteikė.

„Deja, žengiame tokia kryptimi, kad neišvengiamai institucinių vaikų globos namų Lietuvoje neliks. Natūraliai mažės į institucinę globą patenkančių vaikų skaičius ir tokie, kaip šie, globos namai sunyks“, – susitikimo su Alvito globos namų bendruomene metu kalbėjo Ministras.

Jis siūlė šiai įstaigai nenuleisti rankų ir pagalvoti apie kitus integralius sprendimus. Pasak ministro, leisti išsivaikščioti tokį įdarbį turintiems darbuotojams ir neįveiklinti tokių puikių patalpų būtų nusikaltimas. Jis siūlė alternatyvias galimybes, tokias kaip teikti paslaugas, susijusias su senelių globa ar žmonėmis su negalia.

„Reikia ruoštis artėjančiam transformacijos etapui ir iki šiol sukauptą įdirbį tikslingai nukreipti į kitą veiklą. Tai turite daryti visi kartu strategiškai“, – apie neišvengiamus pokyčius kalbėjo L. Kukuraitis.

Ministras kartu su Savivaldybės vadovu Algirdu Neiberka taip pat apsilankė Užimtumo tarnybos Vilkaviškio skyriuje, kur susitiko su jo vedėja Reda Besaspariene, bei Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos skyriaus Vilkaviškio rajone specialistais.

 

Vilkaviškio savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE