Rajonų bibliotekas pasiekė naujausių knygų siunta

Atsiliepdami į Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamą akciją „Knygų kalėdos“ didmeninės prekybos popieriumiįmonė savo jubiliejų paminėjo dovanodamarajonų bibliotekoms naujausias knygas. Knygnešiais tapo patys įmonės darbuotojai, tam skirdami savo laisvą laiką. (Papildyta rajonų bibliotekų komentarais).

Šiais metais 25-metį mininti įmonė UAB „Antalis“sukaktį pažymėjo viešosioms bibliotekoms padovanodami beveik 700 naujų knygų. Įmonės vadovo Egidijaus Ramanausko teigimu knygos, pagaminamos iš jų popieriaus – prasmingiausia ir gražiausia jų produkcijos forma.

300 tonų

Įmonės vadovas pasakojo, kad būtent tiek popieriaus skirto knygoms kiekvieną mėnesį išvažiuoja iš jų sandėlio. „Norime, kad naujausias knygas turėtų galimybę perskaityti visi. Rajonų gyventojų galimybės nusipirkti naujų knygųyra gerokai mažesnės nei didmiesčiuose, todėl atokias bibliotekas pasirinkome kaip savotiškus paskirstymo centrus, kad knyga atsidurtų ant kiekvieno skaitytojo stalo“, – sakė E. Ramanauskas, pridurdamas, jog pačios bibliotekos, savo skaitytojams išrinko dalį reikalingiausių knygų.

Rajonų bibliotekos gauna mažiau

Kalbinti bibliotekų atstovai tikina, jog naujų knygų stygius stipriai jaučiamas.

Pasak Skuodo rajono savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos atstovės Jolantos Zubienės, miesto bibliotekos dažniausiai užsisako po 1-2 naujų knygų egzempliorius, kurios tuo metu yra populiarios.

„Bėda, jog naujas knygas visi ir nori perskaityti  vienu metu. Vėliau tas populiarumas išblėsta, nebent tai būtų labai populiari literatūra. Tuo tarpu kaimų bibliotekose naujų knygų gaunama mažiau, todėl jų trūkumą jaučiame“, – atviravo pašnekovė.

Anot J. Zubienės, daugiausiai Skuodo rajone skaito vyresnio amžiaus žmonės, jaunos mamos, bedarbiai, neįgalieji.

„Iš šakinės literatūros ypač domimasi psichologinėmis knygomis – paprastai jas skaito jaunos mamos. Vyriškąją skaitytojų auditoriją domina istorinės, biografinės knygos, detektyvai, fantastika. Paprastai ieškoma tų knygų, kurios reklamuojamos internete, televizijos laidų metu (R. Šepetys „Tarp pilkų debesų“, Beatos Tiškevič „Vyvenimas“ ir kt.)“, – apie skaitytojų pomėgius pasakoja bibliotekos atstovė.

Pasak Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos atstovės Gaivos Slivkienės visada susidaro eilė skaitymui knygų, kurios renkamos metų knyga. Pasakodama apie mėgstamiausius skaitytojų literatūros žanrus, pašnekovė pirmiausia išskyrė grožinę literatūrą. Pasak G. Slivkienės taip pat labai paklausūs detektyvai, nebanalūs gyvenimiški romanai, autobiografinė literatūra.

Klaipėdos rajono bibliotekos atstovė Nijolė Prižgintienė pasakoja, kad bibliotekoje daugiausiai sulaukia žmonių kurie mėgsta skaityti savo malonumui.

„Mūsų rajono gyventojai labiausiai skaito grožinę lengvo pobūdžio literatūrą. Bet jau keletą metų populiarėja psichologinės knygos. Mėgstamos remiantis tikrais faktais parašytos knygos“, – teigė pašnekovė. Paprašyta įvardinti skaitomiausias knygas bibliotekos atstovė nedvejodama įvardino, kad savo laiku labai populiari buvo J. Baltušio „Sakmė apie Juzą“, V. Petkevičiaus „Durnių laivas“. Labai populiari R. Granausko „Gyvenimas po klevu“.

Rezultatai pranoksta planus

Akivaizdu, jog knygų poreikis regionuose didelis, todėl pradėdami iniciatyvą, „Antalis“ kreipėsi į leidėjus  prašydami teikti paraiškas su sąrašu knygų, atspausdintų ant kompanijos teikiamo popieriaus 2017-2018 metais. Taip pat buvo kreiptasi į rajonų bibliotekas. Į kreipimąsi atsiliepė 31 biblioteka ir 31 leidėjas.

Norą gauti knygų išreiškusioms bibliotekoms buvo išsiųstas 296 knygų sąrašas, kad pačios įstaigos galėtų išsirinkti po 10 bibliotekai reikalingų knygų, papildomai 12 knygų išrinko „Antalis“ kolektyvas. Pasak įmonės direktoriaus Egidijaus Ramanausko, išpasiūlyto sąrašo bibliotekos pasirinko 167 skirtingų pavadinimų knygas  – nuo skirtų vaikams iki fotografijų albumų. Viso bibliotekoms buvo padovanota beveik 700 naujausių knygų.

Geidžiamiausių knygų Top 3

Pašnekovas pateikė ir didžiausio susidomėjimo iš bibliotekų sulaukusių knygų Top 3. „Daugiausiai rajonų bibliotekos pageidavo Jochan Fain „Berniukas su smuiku“, Ilonos Ežerinytės „Verksnių klubas“ bei Sergei Loiko „Reisas“, – teigė E. Ramanauskas.

„Buvo ieškoma būdų, kaip 25-metį paversti prasminga švente. Todėl idėja pasidalinti džiaugsmu su rajonų bibliotekomis kolegų buvo ne tik sutikta, bet ir įgyvendinta itin entuziastingai. “, – pasakojo įmonės  generalinis direktorius, visiems knygų mėgėjams linkėdamas gražių artėjančių švenčių.

 

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas