Ramūno Karbauskio prašoma paviešinti neturtinių teisių perleidimo sutartis

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininką Ramūną Karbauskį dėl neturtinių teisių perleidimo sutarčių paviešinimo.

Dar šių metų pradžioje skandalų įkarštyje dėl Rusijos trąšų ir žemės koncentracijos UAB „Agrokoncernas“ rankose, LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis atsiribojo nuo savo verslo ir teigė,kad perleido visas neturtines teises advokatui E. Valčiukui. Kad nedalyvauja koncerno valdyme tuomet visuomenei tvirtino tiek pats R. Karbauskis, tiek „Agrokoncerno“ atstovai.

Tačiau šiomis dienomis iškilo klausimas, ar LVŽS lyderis pilnai perleido visas neturtines teises ir ar anksčiau skelbtas neturtinių teisių perleidimas nėra tik formalus? Šių teisių perėmėjo advokato E. Valčiuko sutuoktinė J. Valčiukienė, kurią Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pripažino pažeidus Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą,nesutikdama su sprendimu jos atžvilgiu, teigia, jog jos sutuoktinis, realizuodamas perleistas neturtines teises, nedalyvauja įmonės valdyme, o tik „teisiškai vertina sprendimus, kuriuos priima akcininko vardu“. Galų gale iš paties R. Karbauskio pasisakymų viešumoje, panašu, kad šiuo metu ir jis palaiko tą pačią versiją.

Parlamentarė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipimesi ragina R. Karbauskį paviešinti neturtinių teisių perleidimo sutartis ir išsklaidyti abejones.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas