Reikalingi pokyčiai sporte prasideda nuo sporto ir sveikatingumo plėtros strategijos

Marijampolė visuomet garsėjo įspūdingais sportininkų pasiekimais, keliančiais pavydą kitiems Lietuvos ar net užsienio miestams. Tam, kad vis daugiau sportininkų iš įvairių sporto šakų galėtų siekti puikių rezultatų, reikia nueiti ilgą ir sunkų kelią. Kad šis kelias vestų į tikslą, būtina turėti strategiją, kuri kurtų sinergiją tarp sportininkų, trenerių, įstaigų, klubų, infrastruktūros, ugdymo, išteklių ir savivaldybės.

Vakar, lapkričio 19 dieną, Marijampolės savivaldybės tarybos narių Dariaus Kemeraičio ir Alvydo Kirkliausko inicijuota darbo grupė rinkosi aptarti 2020 – 2025 metų Marijampolės savivaldybės sporto ir sveikatingumo plėtros strategiją. Tai buvo pats pirmas darbo grupės, vadovaujamos vicemero Artūro Visockio, susirinkimas, kurio metu pristatyta rengiamos strategijos turinys, strateginiai tikslai, priemonės ir lauktini rezultatai.

Marijampolėje aktyviai kultivuojamos net 34 sporto šakos. Kiekvienos šakos sportininkai aktyviai dirba siekdami kuo geresnių rezultatų. Kiekviena iš sporto šakų turi savitą specifiką, reikalaujančią tinkamos infrastruktūros ir lėšų. Išpildyti visų sporto šakų trenerių ir sportininkų lūkesčius yra itin sunku, todėl labai svarbu rasti įrankius, kurie padėtų išskirti prioritetines sporto šakas, kurioms būtų skiriamas didesnis dėmesys.

Darbo grupėje kalbėta apie aktualias šios dienos problemas: trenerių amžių, darbo apmokėjimą, meistriškumą, skirtingo amžiaus grupių sportuojančiųjų lūkesčius, jaunų trenerių paiešką, motyvaciją, sporto trenerių kvalifikacijos kėlimą, sporto įstaigų infrastruktūrą ir jos pritaikymą neįgaliesiems, sporto marketingą ir komunikaciją, švietimo įstaigų įtraukimą į sporto propagavimą.

Darbo grupės nariai – mero pavaduotojas Paulius Marozas, Marijampolės savivaldybės tarybos nariai Alvydas Kirkliauskas ir Darius Kemeraitis, Klemensas Agentas, Mantas Babianskas, Gintautas Janušauskas, Deividas Jurkša, Andrius Kardišauskas, Tomas Kiveris, Lina Laukaitienė, Karolis Rudys, Gintautas Statkevičius, Giedrius Šlekys, Asta Vaznienė, Giedrius Vitkus, Rimas Vitkus, Vida Zenkevičienė, Stasys Žaliabarštis – diskutuodami nutarė teikti pasiūlymus, argumentus, įžvalgas, kuriuos surinkus ir susisteminus bus šaukiamas antrasis darbo grupės posėdis ir formuluojami konkretesni uždaviniai ir priemonės.

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE