„Ryto“ pagrindinėje mokykloje – infekcijų plitimą ribojantis režimas

Karantino laikotarpiu vienas iš svarbių aspektų – užtikrinti kiek įmanoma kokybiškesnį švietimo procesą. Marijampolėje jau ne pirma savaitė kai 5–12 klasių mokiniai ugdomi nuotoliniu būdu, o ikimokyklinukai, priešmokyklinių ir pradinių klasių mokiniai ugdomi kontaktiniu būdu.

Siekiant užtikrinti, kad virusas neplistų, ugdymo proceso metu buvo imtasi visų saugumo priemonių, kurias numato valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovas. Deja, vienoje iš mokyklų – Marijampolės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje paaiškėjo, kad iš dvylikos pradinių klasių, trijose yra 3 COVID-19 sergantys mokytojai ir 7 mokiniai, saviizoliacijoje šiuo metu yra 65 mokiniai.

„Suprantame situacijos rimtumą, todėl pasitarę su švietimo įstaigos direktoriumi ir gavę NVSC rekomendaciją nusprendėme, kad vadovaujantis Valstybės  lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu „Dėl pradinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų“, mokykloje iki lapkričio 30 dienos imtinai įvedamas infekcijų plitimą ribojantis režimas. Nuotolinis mokymas taikomas ne visoms pradinėms klasėms, o tik trims saviizoliacijoje esančioms klasėms“, – situaciją komentuoja savivaldybės meras Povilas Isoda.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras taip pat rekomenduoja ribojantį režimą taikyti tik trims klasėms, kurriose buvo nustatyti COVID-19 atvejai. Norėdami sužinoti tėvų nuomonę dėl ugdymosi proceso,  8 pradinių klasių mokytojai apklausė tėvus ir dauguma tėvų pareiškė norą, kad jų vaikai būtų ugdomi kontaktiniu būdu, todėl jie mokysis įprastai.

Tokiu atveju, kai mokykloje galioja šis infekcijų plitimą ribojantis režimas, esant nuotoliniam ugdymui už vaikų iki ketvirtos klasės imtinai ar pagal bendrojo bei specialiojo ugdymo programą besimokančių vaikų su negalia iki 21 metų priežiūrą gali būti mokamos ligos išmokos iš „Sodros“.

Dėl nedarbingumo pažymėjimo vaikų tėvai, globėjai, budintys globotojai ar dirbantys seneliai nuotoliniu būdu turės kreiptis į savo sveikatos priežiūros įstaigą. Jeigu sveikatos priežiūros įstaiga dėl apkrovos negali atsiliepti į skambučius, nedarbingumo pažymėjimas už mažo vaiko ar vaiko su negalia priežiūrą vis tiek gali būti išduodamas atgaline data, bet ne daugiau nei už 5 darbo dienas.

Situacija švietimo įstaigose dėl naujų susirgimų COVID-19 kiekvieną dieną sekama, analizuojama ir konsultuojamasi su įstaigų vadovais bei NVSC specialistais.

 

Marijampolės savivaldybės administracijos informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE