Šakiniai krautuvai: naudojimosi taisyklės

Šakiniai krautuvai yra išties universalios krovinių kėlimo ir gabenimo mašinos. Sąlyginai neužimantys daug vietos, gebantys perkelti įvairaus svorio krovinius į didelį aukštį, naudojami tiek vidaus, tiek lauko patalpose – šakiniai krautuvai nepamainomi vykstant statybos, sandėliavimo ar kitiems darbams, kadangi užtikrina, kad logistinis procesas vyktų daug greičiau ir sklandžiau.

Tačiau modernus, aukštos kokybės šakinis krautuvas dar negarantuoja efektyviai atliekamo darbo. Tam, kad ši transportavimo priemonė veiktų visu pajėgumu, užtikrintų spartų krovinių gabenimą ir keltų kuo mažiau rūpesčių ar rizikos aplinkiniams – svarbu vadovautis tam tikromis šaktinių krautuvų naudojimosi taisyklėmis.

Krautuvo operatoriaus kvalifikacija ir pasirengimas

Šakinių krautuvų neturėtų vairuoti žmogus, neturintis tam reikalingų žinių ir kvalifikacijos. Taip pat svarbu, kad vairuojant šakinį krautuvą operatorius būtų apsirengęs tinkama apranga bei galvos apsauga. Apranga neturėtų būti per laisva.

Krautuvo patikrinimas prieš vairuojant

Prieš pradedant darbą šakiniu krautuvu, svarbu patikrinti jo veikimo saugumą: stabdžius, vairą, ratus, signalizaciją ir kt. Taip pat būtina patikrinti veidrodėlius, reikalingų dalių pasiekiamumą.

Pastebėjus kokius nors krautuvo sutrikimus ar dalių pažeidimus, reikėtų apie tai pranešti atsakingam asmeniui ir nenaudoti transporto priemonės nesutvarkius gedimų.

Darbinės aplinkos įvertinimas

Prieš pradedant vairuoti šakinį krautuvą, svarbu įvertinti darbinę aplinką ir joje taikomas taisykles. Operatorius turi vairuoti krautuvą tik jam pritaikytu keliu, atkreipti dėmesį į kelio ženklus (pvz., jei grindys yra drėgnos). Taip pat svarbu apskaičiuoti krovinių dydį bei svorį ir jų tinkamumą gabenti reikalingoje teritorijoje.

Saugaus greičio palaikymas

Saugus greitis apsaugo ir padeda lengviau suvaldyti transporto priemonę atsitikus kokioms nors netikėtoms situacijoms. Labai svarbu išlaikyti saugų greitį posūkių metu ar keičiant važiavimo trajektoriją, bei stengtis, kad krautuvas susistabdytų iš lėto (tokiu būdu išvengiama stabdžių sistemos pažeidos).

Krautuvo švaros palaikymas

Prie krautuvo prilipęs purvas ar kiti nešvarumai ne tik gali sutrikdyti krautuvo veikimą, tačiau ir skatina spartesnį jo susidevėjimą. Nuolatinis švaros palaikymas padeda išvengti tokių situacijų.

 

 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE