Sausio 6-ają, Trijų karalių dieną, Užutrakio dvare vyko tradicinės konkursinės, šiais metais jubiliejinės 20-osios liaudies dailės parodos „Aukso vainikas“ laureatų paskelbimo iškilmės.
Šių metais parodai – konkursui buvo pristatyta per 500 tautodailininkų kūrinių iš visos Lietuvos. Konkurso komisija, sudaryta iš žinomų šalies menotyrininkų bei tautodailės plėtotojų, išrinko ir paskelbė geriausius tautodailės meistrus paprotinės, taikomosios ir vaizduojamosios dailės srityse. Būtent taikomosios dailės srityje 3 vietos laimėtoju paskelbtas gerdžiūniškis Edvardas Mačaitis, parodai pristatęs kalvystės darbus (tradicinius kryžius-saulutes).
Iškilmių dalyvius sveikino Lietuvos Respublikos kultūros ministrė Vaida Aleknavičienė, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius dr. Arūnas Gelūnas, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, Trakų rajono savivaldybės atstovai, Lietuvos tautodailininkų sąjungos regioninių skyrių ir bendrijų nariai, menotyrininkai, iškilūs visuomenės, kultūros veikėjai.
Renginyje dalyvavo ir Edvardą Mačaitį su aukštu apdovanojimu sveikino Šakių tautodailininkų bendrijos „Dailius“ nariai bei rajono savivaldybės administracijos Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Eglė Plančiūnienė.
Jubiliejinėje parodoje eksponuota ir ankstesnių metų laureatų kūryba, leidusi pažvelgti į liaudies dailės tradicijų kaitą ir gyvybingą jų tąsą per du dešimtmečius. Tarp jų – Šakių miesto garbės pilietės, tautodailininkės Elenos Ruzgienės (1921–2019) paveikslai iš Zanavykų muziejaus fondų.

