Šakių policijai vykdyti prevenciją padės dvasininkai

Sausio 18-ąją Marijampolės apskr. VPK Šakių rajono policijos komisariate lankėsi Šakių rajone dirbantys dvasininkai. Pirmąjį tokio pobūdžio susitikimą inicijavusi bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė džiaugėsi dvasininkų supratingumu ir gan gausiu dalyvavimu.

Pirmą kartą į Šakių r. policijos komisariatą atvykusius Vilkaviškio vyskupijos Šakių dekanato kun. V. Mazirską, kleb. V. Sakavičių, kleb. Z.Stepanauską, kleb. V. J.Insodą, kun. D. Rolskį, vik. Vitalij Volodkovič, kleb. K.Sprangauską, evangelikų liuteronų kunigą V. Kelertą bei susitikime dalyvavusį VĮ “Marijampolės regiono keliai” Eismo saugumo specialistą E. Lovkį Šakių r. PK viršininkas Mindaugas Akelaitis pakvietė prie arbatos puodelio  aptarti visus rūpimus klausimus.

Dvasininkai pastebėjo, jog gerai parinkta susitikimo data, nes būtent tą dieną prasidėjo maldos už krikščionių vienybę aštuondienis. Susitikimo metu buvo kalbėta apie eismo saugumo problemas: gyventojų supratingumo trūkumą, atšvaitų bei liemenių su šviesą atspindinčiais elementais nedėvėjimą, apie greičio viršijimą, chuliganišką vairavimą, apie kelių būklę, kelių ženklus, Kelių eismo taisyklėse numatytas pėsčiųjų pareigas.

Į kunigams rūpimus klausimus atsakė ir Eismo saugumo specialistas E. Lovkis. Taip pat kalbėtasi apie padidėjusį sukčiavimo mastą, apie smurtą artimoje aplinkoje, turto apsaugą, apie Šakių policijos rėmėjus ir jų vykdomą veiklą. Anot Šakių r. PK viršininko  M.Akelaičio, policija rūpinasi gyventojų fiziniu saugumu, o Bažnyčios atstovai- dvasiniu. Todėl susitikimo dalyviams buvo pasiūlyta  aktyvinti bendradarbiavimą, paprašyta  dvasininkų pagalbos vykdant nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevenciją.

Buvo sutarta, jog dvasininkai pamaldų metu karts nuo karto skaitys prevencinius pranešimus, ragins laikytis nustatytų elgesio normų ar kitų taisyklių. Policijos atstovai kartu su dvasininkais bei eismo saugumo specialistu sutarė, jog vasaris bus skelbiamas saugaus eismo mėnesiu.

Šį mėnesį pamaldų metu kunigai viešins bendruomenės pareigūnės parengtą pranešimą – raginimą laikytis Kelių eismo taisyklių, tamsiu paros metu dėvėti atšvaitus ar šviesą atspindinčias liemenes, važiuojant automobiliu užsisegti saugos diržą, skatinti jį užsisegti kitus, nebūti abejingiems chuliganiškam vairavimui, dideliam greičiui, neleisti neblaiviems eismo dalyviams vairuoti transporto priemones bei apie matomus teisės pažeidimus pranešti bendruoju pagalbos telefonu.

Eismo saugumo specialistas E.Lovkis dvasininkams įteikė kalendorių, lankstinukų saugaus eismo tema bei atšvaitų. Šiuo metu kunigai kalėdoja, todėl buvo sutarta, jog atšvaitus ir lankstinukus jie padalins gyventojams. Ateityje, Gavėnios laikotarpiu, bus kalbama apie smurtą artimoje aplinkoje, vasaros pradžioje – apie sukčiavimus ir turto apsaugą ir t.t. Taip pat buvo sutarta, jog policijos pareigūnai, esant galimybei, dalyvaus ir dvasininkų organizuojamuose renginiuose.

Policijos pareigūnai tikisi, jog tarp policijos ir dvasininkų užsimezgęs ryšys ir bendra veikla duos teigiamų rezultatų.

Marijampolės apskr. VPK informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE