Sausio 20 dieną Šakių rajone lankėsi svečiai iš Joniškio rajono savivaldybės. Šakių rajono savivaldybės administracijoje juos pasitiko administracijos direktorius Vytautas Ižganaitis, vicemerai Egidijus Peleckis ir Gintautė Didžbalienė, mero patarėja Agnė Dereškevičienė, Jaunimo reikalų koordinatorė Judita Ambrasienė bei Jaunimo reikalų tarybos nariai Jolita Matusevičienė ir Karolis Alyta.
Į susitikimą atvyko Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas, Tarybos narė Edita Rudienė, jaunimo reikalų koordinatorė Simona Gibauskaitė bei du jaunimo reikalų atstovai.
Susitikimo metu buvo pristatyti abiejų savivaldybių veiklos ypatumai, aptarti pagrindiniai panašumai ir skirtumai bei iššūkiai, su kuriais susiduriama kasdienėje veikloje. Daug dėmesio skirta jaunimo projektų galimybėms ir tarpusavio bendradarbiavimui, tarptautinėms iniciatyvoms, tokioms kaip „Europos solidarumo korpusas“ ir „Erasmus+“. Svečiai iš Joniškio rajono savivaldybės pasidalijo savo patirtimi įgyvendinant Europos solidarumo korpuso programos projektą.
Vizito Šakių rajone metu svečiai taip pat aplankė Šakių atvirą jaunimo centrą bei Lukšių atvirą jaunimo erdvę, kur susipažino su vykdomomis veiklomis, darbo su jaunimu principais, infrastruktūra ir kasdieniais iššūkiais. Aptarti atviro ir mobilaus darbo su jaunimu klausimai savivaldybėse: jaunimo pritraukimas, darbuotojų išlaikymas, jaunimo centrų struktūra bei kitos aktualijos.
Taip pat diskutuota apie savivaldybių jaunimo reikalų tarybų veiklą ir galimas bendras iniciatyvas ateityje.
Susitikimo pabaigoje svečiai pakvietė Šakių rajono savivaldybės atstovus jau šią vasarą apsilankyti Joniškyje. Tikima, kad užsimezgęs bendradarbiavimas tęsis sėkmingomis ir prasmingomis veiklomis, stiprinančiomis jaunimo politiką abiejose savivaldybėse.

