Praėjusią savaitę Šakių rajono savivaldybėje lankėsi Ukrainos Derhachi savivaldybės mero patarėjas Yevhen Kotenko.
Su Derhachi savivaldybe susipažinta, kai dar praėjusių metų rugpjūčio mėnesį Šakių ligoninės vadovas Ignas Sadauskas, nepabūgęs rizikos vyko į stažuotę Ukrainoje ir sėmėsi patirties realiame kare. Per dvi savaites medikai įgijo praktinių žinių kaip veikti karo atveju, pasisėmė patirties kaip įtraukti regionų gydymo įstaigas į pasirengimą mobilizacijai ir kitoms išorinėms grėsmėms.
Užmezgus bendradarbiavimą, Šakiuose apsilankė Ukrainos Derhachi savivaldybės mero patarėjas Yevhen Kotenko. Vizito tikslas – susipažinti, kaip Šakių rajone pritaikoma Ukrainoje įgyta patirtis, susitikti su Šakių rajono savivaldybės vadovais bei aptarti tolimesnio bendradarbiavimo galimybes.
Vizito pradžioje svečias susitiko su rajono meru Raimondu Januševičiumi ir administracijos direktoriumi Vytautu Ižganaičiu. Susitikimo metu aptarta abiejų savivaldybių situacija, pasidalinta ateities planais ir siekiais. Vėliau delegacija lankėsi Šakių ligoninėje, kur apžiūrėtos rūsio patalpos, planuojamos pritaikyti priedangai: numatoma įrengti du evakuacinius išėjimus, pritaikyti patalpas riboto judumo asmenims, užtikrinti elektros tiekimą, šildymo, ryšio ir nuotekų šalinimo sistemas bei gulimas vietas.
Yevhen Kotenko taip pat dalyvavo seniūnų susirinkime, kuriame pasidalijo savo patirtimi, pateikė praktinių patarimų bei atsakė į seniūnams rūpimus klausimus. Svečias supažindintas ir su Šakių rajono geopolitine padėtimi – parodyta, kaip arti galimos grėsmės gyvename ir mes, kadangi Lietuvą nuo Rusijos Federacijos skiria tik Šešupės upė.
Ateityje planuojama pasirašyti oficialią bendradarbiavimo sutartį su Derhachi savivaldybe. Taip pat Šakių rajono savivaldybė jau ne vienerius metus palaiko glaudžius ryšius su Slobozhansko savivaldybe, teikdama įvairiapusę paramą.
Tikimasi, kad sudėtinga padėtis Ukrainoje netruks amžinai, o ateityje bendradarbiavimas su Ukrainos savivaldybėmis vyks jau daug ramesniame ir šviesesniame kontekste.

