Sausio 21 dieną Šakių rajono savivaldybėje vyko susitikimas su organizacijos „Gerumo rankos“ atstovėmis. Savivaldybėje viešėjo organizacijos vadovė Alvija Dabregienė bei jaunimo pagalbos specialistės Miglė Jankauskaitė ir Kamilė Šapokė.
Susitikimo metu buvo pristatytas jaunimo praktinių įgūdžių ugdymo projektas „Žingsnis“. Projektas skirtas jaunimui nuo 14 iki 29 metų, kuris šiuo metu nedirba, nesimoko ir neatlieka praktikos, taip pat nėra registruotas Užimtumo tarnyboje. Organizacija „Gerumo rankos“ šį projektą įgyvendina Šakių rajono savivaldybėje bei visoje Marijampolės apskrityje.
Projekto „Žingsnis“ tikslas – mažinti socialiai pažeidžiamo jaunimo skaičių, taikant ankstyvosios intervencijos ir aktyvumo skatinimo priemones. Didelis dėmesys skiriamas individualiems jauno žmogaus poreikiams,
gebėjimams ir galimybėms, siekiant padėti jam rasti kryptį ir motyvaciją ateities veikloms.
Įgyvendinant projektą jaunimui teikiamos įvairios paslaugos:
- pagalba įsidarbinant;
- CV ir motyvacinio laiško rengimas;
- pagalba grįžtant į švietimo sistemą;
- pagalba pažįstant save ir stiprinant savivertę;
- socialinių ir gyvenimo įgūdžių ugdymas;
- informavimas ir konsultavimas apie jaunimo galimybes;
- įtraukimas į visuomenei naudingą veiklą;
- nukreipimas ir palydėjimas į savanoriškos veiklos organizavimo paslaugas;
- konsultacijos verslumo klausimais;
- tęstinumo ir palydėjimo paslaugų užtikrinimas.
Susitikimo metu taip pat buvo aptartos bendradarbiavimo gairės tarp savivaldybės ir organizacijos „Gerumo rankos“, siekiant bendro tikslo – padėti jauniems žmonėms sėkmingai reintegruotis į visuomenę, atrasti savo stipriąsias puses ir tapti aktyviais bei pilnaverčiais jos nariais.

