Gegužės mėnesį Šakių rajono ugdymo įstaigose vyko prevencinės paskaitos tema „SOS – prekyba žmonėmis“. Mokymų metu mokiniams buvo pristatytos nepilnamečių teisinės atsakomybės ypatumų, prekybos žmonėmis prevencijos bei saugaus elgesio temos.
Paskaitas vedė lektorius Mindaugas Baranauskas. Mokymų metu 8–12 klasių mokiniai gilino žinias apie savo teises ir pareigas, nepilnamečių atsakomybę už neteisėtą elgesį, smurtą, patyčias, narkotinių medžiagų vartojimą bei elektroninius nusikaltimus. Taip pat buvo aptariami prekybos žmonėmis pavojai, verbavimo būdai socialiniuose tinkluose, manipuliacijos formos ir pagalbos galimybės rizikingose situacijose.
Prevenciniai mokymai vyko šiose ugdymo įstaigose:
- Lukšių Vinco Grybo gimnazijoje;
- Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Lekėčių skyriuje;
- „Nemuno“ mokyklos Kidulių skyriuje;
- „Nemuno“ mokyklos Gelgaudiškio skyriuje;
- Gelgaudiškio „Šaltinio“ ugdymo centre;
- Sintautų pagrindinėje mokykloje.
Mokymus finansavo Šakių rajono savivaldybės administracija. Prevencinių paskaitų organizavimą koordinavo Šakių rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Daiva Danielė.
Šios temos ypač aktualios jaunimui, siekiant stiprinti jų kritinį mąstymą, gebėjimą atpažinti pavojingas situacijas bei skatinti atsakingą ir saugų elgesį kasdienėje aplinkoje.

