Šakių rajono savivaldybės šeimos taryba sukvietė į konferenciją „Demografinė žiema. Kodėl ji atėjo? Kaip iš jos išeiti?“.
Konferenciją atidarė Šakių šeimos tarybos pirmininkė Dinara Gudaitenė. Sveikinimo žodį tarė Šakių rajono savivaldybės vicemerė Gintautė Didžbalienė bei Šakių parapijos klebonas Vytautas Antanas Matusevičius.
Konferencija skirta ne šiaip aptarti statistinių lentelių ar gimstamumo kreivių. Susirinkta kalbėti apie reiškinį, kuris tyliai, bet nenumaldomai keičia mūsų pasaulio veidą. Metafora „demografinė žiema“ nėra skirta gąsdinti – tai metafora, apibūdinanti laikotarpį, kai visuomenės augimo jėgos aprimsta, o amžiaus struktūra pasislenka į rudenėjančią pusę.
Svarbu suprasti, kad žiema gamtoje nėra pabaiga. Tai laikas refleksijai, pasiruošimui ir naujų strategijų kūrimui. Šios konferencijos tikslas – ne tik diagnozuoti problemą, bet ir ieškoti atsakymų į esminį klausimą: kodėl?
Ar tai tik ekonominis nepriteklius? O gal tai mūsų kultūrinės sėkmės šalutinis produktas? Ar įmanoma sušildyti šią „žiemą“ valstybės politika, ar sprendimai slypi giliau – mūsų bendruomeniškumo jausme ir ateities vizijoje?
Konferencijoje pranešimus skaitė politologas doc. Dr. Vincentas Vobolevičius, NŠTA atstovė Irena Naujokienė, LŠC direktorė Jurgita Salinienė, Nacionalinės šeimos tarybos sekretoriato vyriausioji specialistė Deimantė Rusteikaitė.
Pranešimuose girdėjome daug asmeninių patirčių, statistikos duomenų, prasmingų minčių apie šeimą, vertybes, politiką bei socialinę ekonomiką.
Po konferencijos vykusioje diskusijoje, kurią moderavo Giedrius Kalninis – Šv. Lozoriaus korpuso atstovas; pedagogas, žurnalistas, taip pat paliestos jautrios šeimai temos – moters motinystės ir darbo derinimas, paslaugų spektras šeimai, išmokos bei gausių šeimų socialinis identitetas, stereotipai su kuriais susiduria daugiavaikės šeimos.
Šeimos taryba nuoširdžiai dėkoja visiems pranešėjams ir konferencijos dalyviams už įsitraukimą, diskusijas ir šiltą bendravimą.

