Metų pradžios seniūnų susirinkimas prasidėjo sveikinimais – pasveikintas gimtadienį švenčiantis Anatolijus Kazlauskas, Kriūkų seniūnas, kuriam palinkėta stiprios sveikatos, energijos ir sėkmės darbuose.
Susirinkime aptarti svarbiausi savivaldybės administracijos ir seniūnijų veiklos klausimai bei numatyti artimiausi darbai. Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjos teirautasi apie kompiuterinės technikos pirkimus ir teirautasi, kada seniūnijos galės jos sulaukti.
Apskaitos skyriaus vedėja paragino atsakingai planuoti išlaidas ir susilaikyti nuo nebūtinų pirkinių. Su Socialinės paramos skyriaus vedėja kalbėta apie Lukšiuose esančias patalpas, kuriomis dalijasi Socialinių paslaugų centras ir Atvira jaunimo erdvė, o šildymu rūpinasi seniūnija. Kadangi patalpos buvo renovuotos projekto lėšomis, laukiama atsakymų dėl leidžiamų veiklų bei galimų apribojimų, siekiant aiškiai apibrėžti, ką galima daryti projektiniu laikotarpiu. Biudžeto ir apskaitos skyriaus vedėja priminė pagrindinius biudžeto planavimo principus, darbo užmokesčio fondo skaičiavimą.
Taip pat padėkota už inventorizacijos metu atliktus darbus ir priminta laikytis komisijos priimtų sprendimų. Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja priminė, kad sausio 9 d. 15:00 val. Šakių rajono savivaldybėje vyks susirinkimas dėl planuojamo Panemunių regioninio parko ribų išplėtimo ir paragino dalyvauti visus suinteresuotus asmenis. Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja informavo, jog parengtos darbuotojų vertinimo anketos, priminė jų pildymo terminus bei paragino laiku atnaujinti darbų saugos pažymėjimus. Parengties pareigūnas aptarė priedangų situaciją ir jų finansavimo galimybes šiais metais bei informavo, kad šiemet seniūnijoms bus įrengtos trys naujos perspėjimo sirenos.
Daugiausia diskusijų kilo su Ūkio ir investicijų skyriaus vedėju aptariant trimetę kelių tvarkymo programą. Diskutuota, kaip sudaromas prioritetinis kelių sąrašas ir kodėl ne visus poreikius įmanoma patenkinti iš karto – tai lemia ribotos finansinės galimybės ir kitų planuojamų darbų eiliškumas, pavyzdžiui, nuotekų tinklų tvarkymas, dėl kurio asfaltavimo darbai nukeliami vėlesniam etapui. Taip pat aptartas avarinių medžių šalinimas – raginta kuo skubiau skelbti konkursus, kad būtų išvengta darbų kapinėse per šventes bei nedelsti reaguojant į pavojingus medžius.
Pabrėžta, kad pavojingus medžius kelio apsaugos zonoje galima šalinti ir privačiose valdose, o esant medžiams prie valstybinės reikšmės kelių, seniūnai paraginti kreiptis į „Via Lietuva“. Taip pat raginta teikti pasiūlymus dėl eismo saugumo priemonių poreikio.
Susirinkimo metu pasidžiaugta, kad seniūnijose tvarkomasi atsakingai ir gražiai.
Meras padėkojo už įsitraukimą puošiant rajoną ir seniūnijas, paragino ypatingą dėmesį skirti kelių priežiūrai žiemiškomis sąlygomis, nes praėjusiais metais seniūnijos buvo aprūpintos reikalinga technika pagal pateiktus poreikius. Taip pat aptarti galimi sprendimai, kaip kovoti su pavasarį parkuose dergiančiais paukščiais, ir diskutuota apie tualetų poreikį prie kapinių.
Susirinkimo pabaigoje seniūnai padėkojo savivaldybės vadovams ir administracijos skyrių vedėjams už supratimą, bendradarbiavimą ir teikiamą pagalbą sprendžiant kasdienius seniūnijų darbo klausimus.
Administracijos direktorius palinkėjo visiems darbingų ir sėkmingų metų bei paragino nepamiršti vienišų seniūnijų gyventojų, kuriems kartais labiausiai reikia ne tik pagalbos, bet ir nuoširdaus žodžio.

