Šalies gyventojai kviečiami vienai dienai „pamiršti“ savo automobilius!

Šiandien Aplinkos ir Susisiekimo ministerijų darbuotojai, Europos judumo savaitės proga lauke surengę bendrą mankštą, yra nusiteikę sekmadienį, rugsėjo 22 d., visiškai nesinaudoti savo asmeniniais automobiliais ir taip pasielgti kviečia visus šalies gyventojus.

Rugsėjo 22-oji, svarbiausia ir baigiamoji Europos judumo savaitės diena, tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Žmonės bent tą vieną dieną per metus galėtų visiškai „pamiršti“ savo automobilius ir pasirinkti kitą, aplinkai palankesnį susisiekimo būdą – eiti pėsčiomis, važiuoti dviračiu, paspirtuku ar riedučiais, naudotis viešuoju transportu ir pan.

Prie Dienos be automobilio akcijos prisijungusios septynios savivaldybės sudarė savo gyventojams galimybę vieną dieną viešuoju transportu važiuoti nemokamai. Šiandien, rugsėjo 20 d., nemokamai naudotis viešuoju transportu gali Trakų r., Marijampolės, Radviliškio r., Jurbarko r. ir Klaipėdos m. savivaldybių gyventojai, rugsėjo 22 d. – Vilniaus m. (turint galiojantį vairuotojo pažymėjimą). Rugsėjo 18 d. tokia galimybė buvo sudaryta Kėdainių r. gyventojams.

Sumanymas kartą per metus skelbti Dieną be automobilio kilo 1998 m. Prancūzijoje. Jį greitai perėmė ir kitos šalys. Šią miestų organizuojamą vienos dienos akciją 2000 m. parėmė Europos Komisija. Dienos be automobilio sėkmė paskatino akciją išplėtoti ir ją rengti visą savaitę.

Lietuvoje pirmoji prie akcijos „Diena – be savo automobilio“ 2000-aisiais prisidėjo Vilniaus savivaldybė, po metų – ir Kauno. 2002 metais šią akciją surengė 6 savivaldybės. Kasmet jų skaičius didėja. 2010 m. Europos judumo savaitėje dalyvavo jau 33, 2016 m. – 45, 2018 m. – 54, o šiemet – visos 60 šalies savivaldybių.

 

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas