• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
Trečiadienis, 15 liepos
Sūduvos Gidas
Justicija
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

SAM apdovanojimai: sveikatingumo žygių idėja, nešanti socialinę žinutę

2020-01-19
Įdomu, Laisvalaikis
Laikas: 3 min skaitymo
A A

„Už iniciatyvą rinktis sveikesnį gyvenimą“ – tokia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) apdovanojimų „Už sveiką gyvenseną“ nominacija pagerbtas didžiausias Baltijos šalyse pėsčiųjų žygių organizatorius „TrenkTuras“. Judėjimas, gamta, grynas oras ir bendrystė – tai įkvėpė jau dešimtis tūkstančių dalyvių kartu žengti sveikesnio gyvenimo link.

„Prieš penkerius metus gyvenimas tekėjo įprasta vaga, turėjome savą rutiną, tačiau viduje norėjosi padaryti kažką trenkto ir nekasdieniško“, – sako vienas iš „TrenkTuro“ žygių organizatorių Vytautas Bartulis.

O viskas prasidėjo nuo jo kartu su bičiuliu Deividu Urbonavičiumi organizuoto pirmojo žygio. Visa tai išaugo į organizaciją, kuri vos per kelerius metus žygio džiaugsmą paskatino patirti net 60 tūkstančių žmonių.

Pirmojo žygio sėkmė

Deividas ir Vytautas neslepia, kad „trenkti“ dalykai jiems yra patys smagiausi. Būtent iš čia ir atsirado pavadinimas, puikiai nusakantis organizacijos identitetą.

Nusprendę organizuoti pirmąjį masinį žygį organizatoriai, kurių anuomet buvo viso labo penki asmenys, susidūrė su bene didžiausiais organizaciniais iššūkiais savo gyvenime.

„Tada mes viską darėme patys: krovėme, nešėme, statėme, klijavome, paišėme, kūrėme internetinę svetainę“, – pasakoja jie.

Žygio pradžia buvo numatyta šeštą valandą ryto. Organizatoriai pastatė palapinę ir laukė ateinančių pirmųjų dalyvių, dvejodami ir svarstydami: „Gal niekas neateis..?“.

Atėjo. Ne vienas, ne penki ir ne dešimt, o visi penki šimtai penkiasdešimt žygiuoti ištroškusių žmonių.

„Pamatę visus dalyvius, supratome, tai – realybė ir tuo pat metu aiškus stimulas judėti į priekį bei kitą kartą stengtis suorganizuoti žygį dar geriau“, – mena Vytautas.

Kai idėja tampa žygiavimo švente tūkstančiams

Šiandien organizatoriai skaičiuoja jau 20 masinių žygių. Juose dalyvavo 60 tūkstančių dalyvių, kurie nuėjo beveik 2 milijonus kilometrų. O ir „TrenkTuro“ komandą kiekvieno žygio metu sudaro daugiau nei 50, o kartais ir 150 žmonių.

Vytautas sako, kad nors „TrenkTuras“ išaugo, jų tikslas išlieka toks pat, kaip ir pradžioje.

„Žygius ir gamtą mylinčių žmonių komanda nuoširdžiai stengiasi sukurti dalyviams įsimintiną žygiavimo šventę, analizuoja ir siekia sukurti įdomiausius maršrutus, planuoja stoteles ir tai, kokį maistą, gėrimus bei kitas paslaugas suteikti. Galiausiai žygių metu sprendžia įvairius nenumatytus klausimus“, – pasakoja jis.

Organizacija skatina žygių dalyvius atrasti naujų vietų. Štai pernai 4 tūkstančiai dalyvių pirmą kartą aplankė mažą Latvijos miestelį – Siguldą. Jis įsikūręs vaizdingame Gaujos upės slėnyje. Ateinančiais metais planuojami net 9 žygiai, iš kurių vienas, kaip užsimena organizatoriai, planuojamas dar iki šiol „TrenkTuro“ „nepažintoje žemėje“ – Lenkijoje. Tokie neatrasti maršrutai, kaip teigia žygių organizatoriai bei dalyviai, yra viena esminių žygiavimo žavesio dalių.

Pasiklydusio žygeivio istorija

„TrenkTuro“ vyrai neslepia – tokiuose žygiuose pasitaiko ir ekstremalių, filmo vertų epizodų.

2018 metais pajūrio žygio savaitgalį Kuršių Nerijoje siautė labai didelė audra, buvo itin sunku orientuotis. Naktį 100 kilometrų žygyje organizatoriai sužinojo, kad vienas iš žygeivių pasiklydo ir iš nuovargio nebegali eiti toliau. Jaunuolis neturėjo išmaniojo telefono, todėl bejėgiškai gulėdamas kopose negalėjo pranešti savo koordinačių. Maža to, jo telefonas jau buvo beveik išsikrovęs.

Situaciją itin sunkino prarastas ryšys su dingusiuoju. Vytautas pasakoja, kad tuomet vyko tikra gelbėjimo operacija: „Sutelkėme visas savo pajėgas ir apie dešimt ekipažų kelias valandas skenavo pajūrį, štabe žymėjome išieškotas atkarpas, analizavome, kur galėtų būti paklydėlis“.

Prie paieškos prisijungė ir jaunuolio tėvas, kuris, nors ir buvo išsigandęs, tačiau puikiai laikėsi ir aktyviai dalyvavo ir padėjo šiai operacijai     .

„Galiausiai žygeivį sėkmingai suradome truputį sušalusį ir išsigandusį, tačiau visiškai sveiką – mūsų skubios pagalbos medikams prireikė tik jį pavaišinti karšta arbata“, – džiaugiasi Vytautas.

Socialinės atsakomybės svarba

Anot žygių organizatorių, „TrenkTuro“ misija jau tapusi daugialype – pirmiausia, žmones siekiama sudominti sveika gyvensena bei pamilti ėjimą – tiek jaukius pasivaikščiojimus gamtoje, tiek ir ištvermės reikalaujančius ilgus žygius.

Taip pat, visa komanda puikiai suvokia, kaip svarbu prisidėti prie tvarios visuomenės savimonės ir ekologijos puoselėjimo. Kiekviename žygyje organizatoriai bendradarbiauja su skirtingomis organizacijomis. Tarp jų – „Gyvastis“, POLA, VšĮ „Mamų Unija“ ir kitos.

„Stengiamės dar labiau sustiprinti jų skleidžiamą socialinę žinutę, atkreipti visuomenės ir mūsų dalyvių dėmesį. Mums tai atrodo labai svarbu ir dar geriau įprasmina mūsų veiklą“, – sako vienas iš „Trenkturo“ lyderių Vytautas.

 

LR sveikatos apsaugos ministerijos informacija

DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Palaimintojo Jurgio Matulaičio atlaidai – laikas, kai susitinka tikėjimas, bendrystė ir viltis
Pasieniečiai sučiupo tris neteisėtus migrantus į Lenkiją vežusį ukrainietį
Marijampolė pagerbia laisvės kovotojų atminimą – pradedamas partizanų kapų žymėjimas
Tragedija Želsvos kaime: namuose aptiktas moters kūnas irimo stadijoje

Kultūra

Kidulių dvare atidaryta paroda „Viktorijos laikų mada: krinolinai“
Saulius Prūsaitis: koncertų metu sužinai, kas tavo muzikoje iš tiesų veikia
Kybartuose nuaidėjo miesto vasaros šventė
Po kelerių metų pertraukos į Marijampolę sugrįžta „Move Your Body“

Sportas

Kazlų Rūdos SC „Ataka-Danilus“ gretose lieka J. Davniukas ir vietinis jaunuolis L. Martišius
Antanavo sporto šventės 2×2 tinklinio turnyre triumfavo „Patrankos“
Išsiskyrė „Sūduvos“ ir W. Dhouibo keliai
Antanavo vasaros sporto šventės 6×6 futbolo turnyre vėl karaliavo Marijampolės r. „Liūtai“

Politika

Viešojo intereso gynimas: prokuratūra kreipėsi į teismą dėl Pakruojo, Rokiškio, Vilkaviškio, Prienų rajonų ir Marijampolės savivaldybių tarybų narių galimai nepagrįsto praturtėjimo
Vilkaviškio rajono savivaldybė kviečia teikti paraiškas smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimui gauti
Po teismo sprendimo Marijampolėje bus skiriamas laikinasis meras, komanda tęsia darbus
Marijampolės meras Isoda nuteistas „čekiukų“ byloje, netenka pareigų

Įdomu

Saulius Prūsaitis: koncertų metu sužinai, kas tavo muzikoje iš tiesų veikia
Ant nago atsirado dėmė? Vaistininkė paaiškino, kada po geliniu lakavimu gali slėptis nemalonūs pažeidimai
Nemokantiems ilsėtis be kaltės jausmo: psichoterapeutas įvardijo 6 dalykus, kurie išmokys iš tikrųjų atsitraukti
Apklausa: daugiau nei pusė Lietuvos porų dėl finansų nesipyksta

Verslas

Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovai susipažino su „Lit Egg“ veikla Plungėje
Iš Geteborgo į Marijampolę: „CIE LT Forge“ inžinieriai stiprino robotikos žinias viename moderniausių mokymų centrų regione
Kavos aparatų nuoma: optimalus sprendimas moderniam biurui
Intelektinė nuosavybė: dažniausi klaidingi įsitikinimai

Mokslas ir studijos

Vilkaviškio rajono abiturientų pasiekimai pasipildė dar trimis šimtukais
Nuo liepos 1 d. jau galima teikti prašymus dėl socialinės paramos mokiniams skyrimo
„Jaunimo vasara“ griauna mitus apie nepilnamečių galimybes
Vilkaviškio vaikų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ įrengtas modernus keltuvas

Turizmas

Marijampolė turistus stebina labiau, nei jie tikisi
Istorijos audrų blaškyta Akmenynų šventovė: nuo kareiviško barako iki dvasinio centro
Geriausios grybų rinkimo vietos Sūduvoje
Kačergų kalnas: istorinis pasienio tolis ir legendos
Reklama
Marimedis Marimedis Marimedis
Pamatyti.lt Pamatyti.lt Pamatyti.lt
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus