Savaitgalį siautusi audra pridarė daug darbo ugniagesiams. Nukentėjo ir marijampoliečių turtas

Savaitgalį Lietuvoje siautė smarkios audros, daugelį rajonų merkė liūtys, pasipylė kruša, vėjas laužė medžius. Šeštadienį ir sekmadienį ugniagesiai gelbėtojai net 94 kartus vyko šalinti ant kelių, automobilių ir gyvenamųjų namų užvirtusių medžių. Daugiausia tokių darbų jiems teko atlikti Vilniaus, Alytaus ir Panevėžio apskrityse. Vilniaus apskrities gyventojams į pagalbą jie skubėjo 23, Alytaus – 13, Panevėžio – 11 kartų.

Šeštadienį pavakary Vilniuje, Jovaro ir Šeškinės gatvėse, medžiai užgriuvo ant automobilių. Tą patį vakarą Marijampolėje, Jaunimo gatvėje, medžio šaka užvirto ant 3 automobilių, o Mokolų gatvėje lūžęs medis virsdamas išdaužė buto antrajame aukšte langus. Jo šakos atsidūrė bute.

Šios savaitės pradžioje taip pat numatomi smarkūs lietūs, o perkūnijos metu gali sustiprėti ir vėjo gūsiai. Tad ugniagesiai gelbėtojai rekomenduoja gyventojams žaibuojant likti namuose, uždaryti langus, duris ir ventiliacines angas, pritvirtinti balkone laikomus daiktus. Jeigu audra užklupo lauke, negalima nuo jos slėptis po pavieniais medžiais, būti prie stulpų ar pastatų sienų, nes vėjas gali nuplėšti stogą ar jo dalį, reklaminius stendus, pakelti į orą įvairius daiktus. Maudantis vandens tekiniuose būtina kuo skubiau lipti į krantą.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE