Savaitgalį ugniagesiai gesino per 180 gaisrų, degė ir daugiabutis Marijampolėje

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtoji vyko gesinti 183 gaisrų ir atliko 61 gelbėjimo darbą. Vėlų šeštadienio vakarą Šiaulių ugniagesiai skubėjo į Gubernijos Sodus. 23.49 val. buvo pranešta apie gaisrą gyvenamajame name. Ten veikė autonominis dūmų detektorius. Name buvo rastas svylantis puodas, o medikams teko gaivinti moterį. Deja, jie konstatavo moters mirtį. Mirties priežastis bus nustatyta atlikus tyrimą.

Penktadienį prieš vidurnaktį Anykščių rajone, Vikonių kaime, gyvenamojo namo rūsyje degė namų apyvokos daiktai. Iš pastato ugniagesiai išvedė 3 gyventojus. Gaisro metu apdegė durys, aprūko visos patalpos. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

Šeštadienį, 12.23 val., Kaune, Ukmergės gatvėje, iš vieno buto daugiabutyje veržėsi dūmai. Virtuvėje degė spintelė. Iš namo buvo evakuota 10 žmonių. Gaisro metu apdegė spintelė, aprūko virtuvė.

23 val. Marijampolėje, Vytauto gatvėje, penktajame daugiabučio aukšte, bendrojo naudojimo prausykloje, degė elektros prietaisas. Visame aukšte tvyrojo daug dūmų, todėl ugniagesiai iš namo evakavo 25 suaugusius ir 8 vaikus. Tris žmones apžiūrėjo medikai, bet sveikatos sutrikimų jiems nenustatė. Penki vaikai kurį laiką buvo įsodinti į gaisrinę autocisterną, kad nesušaltų. Gaisro metu apdegė ir aprūko prausyklos patalpa, aprūko dalis koridoriaus ir vienas butas.

Sekmadienį, 6.47 val., buvo gautas pranešimas, kad Kazlų Rūdos savivaldybėje, Jankų seniūnijoje, Laukiniškės kaime, atvira liepsna dega gyvenamasis namas. Gaisro metu pastatas ir jame buvęs turtas sudegė.

12.37 val. Trakų rajone, Senųjų Trakų seniūnijoje, Antaniškių kaime, degė medžiotojų bokštelis. Statinys sudegė. Įvykis tiriamas.

Apie 18 val. Akmenės rajone, Akmenės III kaime, liepsnojo apie 40 kub. m malkų ir rąstų. Gaisro metu apie 70 kv. m plote apdegė malkos ir rąstai bei pavėsinės stogas.

Šeštadienį, 11 val., Kėdainių rajone, Truskavos seniūnijoje, Dugėliškio kaime, fermoje degė seni šiaudai ir ant perdangos sukrauta šiltinamoji medžiaga – durpės. Gaisro metu 40 kv. m plote išdegė durpės, vandeniu buvo sulieti šiaudai.

14.10 val. Telšių rajone, Gadūnavos seniūnijoje, Juodėnų kaime, atvira liepsna degė ūkinis pastatas, liepsnos buvo apėmusios ir dar dviejų malkinių sienas, taip pat degė miško paklotė. Gaisro metu sudegė ūkinis pastatas ir jame buvusios 8 t šieno, apdegė malkinės sienos. Ugniagesiai nuo liepsnų išsaugojo gyvenamąjį namą.

15.42 val. Trakų rajone, Aukštadvario seniūnijoje, Katilių kaime, degė medinis ūkinis pastatas ir pirtis. Gaisro metu abu pastatai sudegė. Nuo jų užsidegė ir kito ūkinio pastato stogas – apdegė jo danga ir medinės konstrukcijos.

Tą pačią dieną, 10.54 val., buvo gautas pranešimas, kad Alytaus rajone, Jurgiškių kaime, „Vita Baltic International“ įmonės teritorijoje apvirto sunkiasvoris automobilis su pavojingu kroviniu. Atvykus ugniagesiams nuo kelio buvo nuvažiavęs ir apvirtęs krovininis automobilis „Volvo“. Vairuotojas, Vengrijos pilietis, dėl sužeidimų buvo išvežtas į gydymo įstaigą apžiūrai. Cisternoje buvo gabenamos 23 t toksiškos cheminės medžiagos. Cisterna išoriškai atrodė sandari. Iš prie jos esančio bakelio lašėjo dyzeliniai degalai, todėl jis buvo nuimtas. Iš įmonės buvo evakuoti 28 žmonės, iš netoliese esančio gyvenamojo namo – 1 žmogus. 19.05 atvyko kranas iš Vilniaus. 23.50 val. vilkiko kabina, puspriekabė ir cisterna buvo atverstos ant važiuojamosios kelio dalies, krovinys su cheminėmis medžiagomis perduotas kitam vilkikui.

Sekmadienį, 15.38 val., gautas pranešimas, kad Druskininkų savivaldybėje, Viečiūnų seniūnijoje, Neravų tvenkinyje skęsta žvejys. Jį iki atvykstant ugniagesiams ištraukė policijos pareigūnai ir gyventojai. Vyras buvo perduotas greitosios pagalbos medikams.

18.20 val. pranešta, kad Panevėžio rajone, Ramygalos seniūnijoje, Užuraisčių kaime, į duobę įvažiavo traktorius ir po ratais prispaudė vyrą. Naudodami pneumatinę gelbėjimo įrangą, ugniagesiai išlaisvino žmogų. Jis buvo stabilizuotas ir traktoriumi miško keliuku nuvežtas 2 km iki greitosios pagalbos automobilio ir perduotas medikams.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE