Savaitgalį ugniagesiams darbo netrūko: jie gesino 60 gaisrų ir atliko sudėtingą gelbėjimo operaciją aukštyje

Per praėjusias 3 paras šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 60 gaisrų ir atliko 76 gelbėjimo darbus. Gaisrų metu vienas žmogus buvo traumuotas. Šeštadienį, apie 2 val. nakties, gaisras kilo Kaune, Plento gatvėje esančiame daugiabutyje. Atvykus ugniagesiams, iš vieno buto į laiptinę veržėsi tiršti dūmai, viduje degė sofa-lova. Gaisro metu apdegė buto savininkas, jį greitosios pagalbos medikai nuvežė į ligoninę. Bute sudegė ne tik sofa, bet ir fotelis bei užuolaida, aprūko kambarys ir koridorius.

Sekmadienio naktį, 1.32 val., buvo gautas pranešimas apie gaisrą Jonavos rajone, Rukloje. Daugiabutyje degė butas. Su kvėpavimo organų apsaugos aparatais patekę į vidų, ugniagesiai gelbėtojai balkone rado vyrą. Jis buvo išvestas į lauką ir perduotas medikams. Žmogus nenukentėjo. Gaisro metu apdegė medinės buto durys, sudegė koridoriuje buvę baldai ir namų apyvokos daiktai, aprūko patalpos. Autonominio dūmų detektoriaus bute nebuvo.

Šeštadienį pavakary Vilniaus ugniagesiai skubėjo į A. Juozapavičiaus gatvę, kur pro daugiabučio buto langą veržėsi dūmai. Gaisras vieno buto kilo virtuvėje. Jo metu apdegė spintelė ir dalis lubų apdailos, aprūko sienos. Bute buvo įrengtas autonominis dūmų detektorius.

Tos pačios dienos vakare Kretingos rajone, Darbėnų seniūnijoje, Latvelių kaime, atvira liepsna degė medinis gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė ir sukrito namo stogas, išdegė vidaus patalpos. Iki atvykstant ugniagesiams, gyventojai iš namo spėjo išnešti dujų balioną. Namo šeimininką dėl galimo šoko apžiūrėjo medikai.

21.40 val. didelis gaisras kilo Marijampolės savivaldybėje, Gudelių seniūnijoje, Daugirdų kaime. Ten liepsnojo ūkinis pastatas. Gaisro metu sudegė medinė pastato dalis ir ten buvusių apie 14 t šieno rulonų, apie 20 kv. m mūrinės pastato dalies stogo dangos, apdegė 20 kub. m malkų.

Savaitgalį taip pat degė 2 traktoriai ir 1 kombainas. Penktadienį vakare Kauno rajone, Domeikavos seniūnijoje, Eigirgalos kaime, atvira liepsna degė traktorius „Case Magnum 315“. Sekmadienį rytą Šakių rajone, Kidulių seniūnijoje, Aleksandravos kaime, fermoje degė traktorius „Merto 26“. Jis buvo užgesintas iki atvykstant ugniagesiams. Tos pačios dienos popietę Pasvalio rajone, Joniškėlio seniūnijoje, Narteikių kaime, liepsnojo kombaino „Don 1500A“ variklio skyrius. Gaisro metu apdegė ir grūdų bunkerio patalpa.

Sekmadienį, 12.38 val., gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Minijos gatvėje, įmonės teritorijoje, krano kabinoje vyras prarado sąmonę ir reikia jį nukelti. Atvykus ugniagesiams, vyras buvo sąmoningas, tačiau dėl sveikatos sutrikimų pats į apačią nusileisti negalėjo. Ugniagesiai gelbėtojai automobilinėmis kopėčiomis pakilo iki vyro, esančio 30 m aukštyje, stabilizavo jį neštuvuose, nukėlė į apačią ir perdavė greitosios pagalbos medikams.

14.36 val. pranešta, kad Kėdainių rajone, Pernaravos miestelyje, vyras įlūžo į lauko tualetą. Ugniagesiai gelbėtojai išardė tualeto konstrukciją ir ištraukė žmogų. Medikų pagalbos jam neprireikė.

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE