Seimo nariai įsiklausė į opias problemas

Į Marijampolę pirmą kartą šią kadenciją atvyko LR Seimo narys Justas Džiugelis ir naujai Žirmūnų rinkiminėje apygardoje išrinkta seimūnė Paulė Kuzmickienė. Jie į diskusiją pakvietė Marijampolės savivaldybės žmonių su negalia, senjorų asociacijas ir draugijas. Seimo nariai kartu su Marijampolės savivaldybės Tarybos nariu Andriumi Vyšniausku ir meru Povilu Isoda „įsisuko“ į diskusiją su socialinės atskirties grupių bendruomenių nariais, paliečiant mobilumo, infrastruktūros, socialinių paslaugų klausimus Marijampolėje.

Penktadienį, lapkričio 15-ąją, į susitikimą su Seimo nariais atvyko Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“, Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos, senjorų ir neįgaliųjų dienos centro „Židinys“, asociacijos vienijančios šeimas auginančias vaikus turinčius Dauno sindromą „Suvalkijos saulytės“ atstovai. Nevyriausybinių organizacijų nariai buvo pasirengę užduoti daug jiems svarbių klausimų ir nekantravo išgirsti Seimo narių atsakymus.

Infrastruktūros problema – vis dar opi

Pirmasis klausimas, susijęs būtent su žmonių, turinčių judėjimo negalią mobilumo problemomis iškilo, kai J. Džiugelis savo neįgaliojo vežimėliu pats negalėjo užkilti į antrąjį savivaldybės pastato aukštą, kur buvo suplanuotas susitikimas, nes lifto durys pasirodė tiesiog per siauros. „Norėčiau visiems padėkoti, kad atvykote net du kartus: pirmąjį – apskritai čia, šiandieną ir antrąjį – į pirmą aukštą!“ – besisveikindamas su diskusijos dalyviais, persikėlusiais į pirmąjį pastato aukštą, juokavo Seimo narys.

Diskutuojant infrastruktūros tema paaiškėjo, kad nors Marijampolė gali pasigirti nemažu kiekiu neįgaliesiems pritaikytų pastatų, tačiau tikrai ženkli dalis yra tokių, kur žmogui, turinčiam fizinę negalią patekti kainuoja nemažai pastangų. Susirinkę neįgaliųjų bendrijų nariai atskleidė, kad netgi į pastatus, kuriuose jiems teikiamos paslaugos ne visuomet patogu patekti. Pavyzdžiui, miesto socialinės pagalbos centre, kur ir yra įsikūrusios visos nevyriausybinės organizacijos, į dienos centro užsiėmimus patekti yra iššūkis. Mama, auginanti neįgalų vaiką pasidalino patirtimi, kad nors patekti į antrąjį pastato aukštą galima kopikliu, jis yra nepatogus ir lėtas, o ant kopiklio užstumti neįgaliojo vežimėlį kainuoja ir daug fizinių jėgų.

Tiesa, Marijampolės savivaldybės Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė užtikrino, kad panašios problemos pagrinde yra susijusios su senais pastatais, nes projektuojant ir įrengiant naujus statinius yra tariamasi su neįgaliųjų draugijomis, o konstrukcijos, kurių pagalba patenkama į pastatus yra išbandomos.

Trūksta dialogo

Seimo nariai J. Džiugelis ir P. Kuzmickienė ypatingai pabrėžė, kad tik dialogas gali išspręsti socialinės atskirties žmonių problemas. „Mūsų pagrindinė misija čia – išgirsti ir pradėti spręsti problemas, kurios dar nėra žinomos“ – sakė J. Džiugelis. Tuo tarpu Marijampolės savivaldybės Tarybos narys A. Vyšniauskas patikino, kad būtent žmonės, kurie susiduria su tam tikromis problemomis gali geriausiai apie jas informuoti. „Per siauros durys ar liftas, kuriuo negali naudotis neįgalieji – yra lengvai išsprendžiamos problemos. Tereikia apie jas žinoti“ – sakė Marijampolės Tarybos narys. Meras P. Isoda paantrino Tarybos nariui, sakydamas, kad vis dar trūksta dialogo ir bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis.

Diskusija atvėrė daugybę kasdienių skaudulių, su kuriais susiduria žmonės turinys negalią, jų šeimos, senjorai. Kita vertus, iškelti klausimai pasiekė ne tik Marijampolės savivaldybės mero P. Isodos ir Tarybos nario A. Vyšniausko ausis, bet ir LR Seimo nariai P. Kuzmickienė bei J. Džiugelis patikino susirinkusiuosius, kad į išsakytas pastabas bus atsižvelgta. „Mes ir toliau stengsimės daryti viską, kad jūs nesijaustumėte palikti nuošalyje su savo problemoms. Valstybė tikrai gali padėti išspręsti šiuos sunkumus. Po truputį, bendradarbiaujant su savivalda, visi kartu rasime sprendimus“ – atsisveikindama patikino P. Kuzmickienė.

 

Portalo „Sūduvos gidas“ informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE