Seimo naujokai taikosi iškrapštyti veteranus: siūlys apriboti kadencijas

Seimo naujokai mano, kad dalis jų kolegų parlamente gerokai užsisėdėjo, todėl teiks įstatymo pataisas, apribosiančias Seimo kadencijas iki dviejų iš eilės. Kaip aiškina idėjos iniciatoriai, pabuvę „arčiau žmonių“, pavyzdžiui, padirbėję savivaldoje, politikai galėtų grįžti prie įstatymų leidybos. Nuo to esą visiems būtų geriau.

Kadencijų apribojimą siūlyti ketina valstiečių frakcijos nariai Dainius Gaižauskas ir Kęstutis Mažeika. Pastarasis Alfa.lt sakė, kad su frakcijos kolegomis apie tai yra kalbėjęs tik neformaliai, bet numano, kad palaikymo nepristigs.

„Šiandien turim tą situaciją, kad Seimo nariai užsisėdėję, jie nesupranta, kas vyksta gyvenime, kaip gyvena paprasti žmonės, kaip jie uždirba pinigus, kaip daromas verslas, na, ir jie atitrūksta nuo realaus gyvenimo. Galų gale, Seime sėdintys nežino, kaip savivalda tvarkosi, kokios problemos jose. Tai žmonės, pabuvę savivaldybėse, pamatę, kokios problemos, galėtų eiti paskui į Seimą ir spręsti tai įstatymų lygmeniu“, – sakė K. Mažeika.

Frakcijos vadovo Ramūno Karbauskio nuomonės šiuo klausimu jis sakė dar nežinantis.

Politikės karjerą Aukščiausioje Taryboje-Atkuriamajame Seime pradėjusi, o vėliau nuo 1996 m. visuose Seimuose dirbusi Rasa Juknevičienė skeptiškai žiūri į kolegų pasiūlymą.

„Pavyzdžiui, didžiausią demokratijos istoriją turinčiose Jungtinėse Valstijose be keturių ar penkių kadencijų į parlamento vadovus nedrįstama siūlyti kandidato. Bėda ta, kad žmonėms turbūt neatrodo, kad politika yra rimtas darbas, kur didelė patirtis nėra trūkumas“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ilgametė narė.

Ji sako, kad patirtis ypač dideliu privalumu politikui yra parlamentinės diplomatijos srityje. „Parlamentinėse asamblėjose, norint, kad Lietuvos atstovai būtų išrinkti į vadovaujančias struktūras, turi turėti didžiulį įdirbį. Aš tą galiu patvirtinti iš NATO Parlamentinės asamblėjos, kur dabar esu vicepirmininkė tik todėl, kad ten ne vienerius metus dirbau, įgijau patirties, kitų valstybių parlamentarų pasitikėjimą, to tikrai nebūtų įvykę po pirmos ar dviejų kadencijų“, – sakė R. Juknevičienė.

Valstiečių gretose politikos veteranų yra mažiausiai. Nuo 2004 m. Seime be pertraukų dirba tik Rima Baškienė, dar seniau, nuo 2000-ųjų, parlamente atstovaujant vienai ar kitai partijai galima sutikti Valerijų Simuliką, trečią kadenciją dirba Naglis Puteikis, patekęs į Seimą kaip Lietuvos centro partijos vedlys, o vėliau prisijungęs prie valstiečių frakcijos.

Informacijos šaltinis https://www.alfa.lt/straipsnis/50271028/seimo-naujokai-taikosi-iskrapstyti-veteranus-siulys-apriboti-kadencijas 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.