Šeimos renkasi gyventi sveikiau

Nors 2002 metais tėvų bendruomenė gimė iš Valdorfo pedagogiką praktikuojančių šeimų ir vienas pagrindinių tikslų buvo numatytas stiprinti ir plėtoti alternatyvią pedagogiką, per penkiolika metų veikla gerokai išsiplėtė. Fizinis darbas, sveika gyvensena, laikas atvirame lauke – vienas iš prioritetų Valdorfo pedagogikoje, tačiau labai svarbus ir kiekvienam žmogui, net jeigu jis neturi vaikų.

Aktyvaus laisvalaikio svarbą suprasdamas tėvų bendruomenės narys Vaidota Pečkys 2014 iniciavo pirmąjį pėsčiųjų žygį bendruomenės nariams ir visiems prijaučiantiems. Nuo to laiko kas mėnesį ar kiek rečiau viešai paskelbiamas laikas atviriems pėsčiųjų „vaikštiniams“. Čia susirenka ne tik bendruomenės šeimos, bet platesnis žmonių ratas, kartais sulaukiame kompanijos iš Kauno ar Vilniaus, o kartais iki Vilniaus nukankame ir patys. Sausį per sniegą bridome į Čečetų kaimą, Vasario 16-osios proga prisijungėme prie skautų ir šaulių ir pasiekėme Višakio Rūdą, o balandžio mėnesį sušokome į baidares ir smagiai įveikėme pavasarinės Verknės kliūtis. Kartais nepavyksta visko suspėti, bet bičiulystė ir laisvalaikis su šeima – tie prioritetai, kuriems sąmoningi ir aktyvūs tėvai suranda laiko.

Vasaros pabaigoje tėvų bendruomenės šeimos buvo pakviestos į sveikos gyvensenos iškylą „Būk sveikas“. VšĮ Kūrybos laukas inicijavo , o Kazlų Rūdos savivaldybė finansavo Visuomenės sveikatos specialiosios programos lėšomis renginį, skirtą populiarinti aktyvų šeimų laisvalaikį ne prie ekrano, o gryname ore. Renginio svečius sveiko maisto gamybos mokė jau gerai žinomi VšĮ „Laimės namai“. Sveiku vegetarišku troškiniu dalinosi visi šventės dalyviai. Su bendruomene susipažino Laima Pušienė – „Amazonės žirgų“ savininkė ir jojimo trenerė iš Kvietiškių kaimo . Ji surengė viktoriną apie žirgus ir žirgininkystę. Kiekvienas norintis turėjo progą pasėdėti balne ar pajoti. Jodinėjimas dar nėra populiari veikla Kazlų Rūdos savivaldybėje, bet miško takeliai tikrai yra ta vieta, kur ramus jojimas žirgais gali padėti stiprinti kūną ir pravėdinti galvą, todėl buvo naudinga sužinoti, kokios galimybės išbandyti šią pramogą mūsų savivaldybėje. Iškylos metu grafikė Greta Duobienė kvietė dalyvius atnaujinti savo senus marškinėlius linoraižinio dirbtuvėse. Visi norintys renginio svečiai kūrė piešinius ir užrašus ant savo atsineštų marškinėlių, kurie buvo prikelti naujam gyvenimui. Vaikams ypač patiko nauja kūrybos technika, reikalaujanti ypatingo dėmesingumo dirbant rėžtuku. O ir dėvėti savo sukurtus unikalius marškinėlius tikrai smagiau. Vakaras baigėsi judriais pasaulio tautų šokiais su Aušra Augute ir ilgu vakarojimu, geriant juodųjų serbentų arbatą.

Palydėjus vasarą, užvirė gyvenimas mokykloje su savais džiaugsmais ir iššūkiais. Rudenį startavo tėvų bendruomenės „Vėtrungė“ parengtas projektas „Mylėk save ir būk sveikas“, kurio tikslas: skatinti vaikus pasitikėti savimi, mokyti valdyti emocijas ir draugiškai bendrauti. Plačiai žinoma ir mokslininkų įrodyta, kad tvirti ir šilti socialiniai ryšiai turi didelę įtaką žmogaus sveikatai. Todėl projekto metu teiktas dėmesys socialiniams įgūdžiams ir emocinės savijautos gerinimui per kaniterapijos ir dailės terapijos veiklas. Kaniterapija – tai sveikatinimo veikla, kurioje vienas pagrindinių įrankių – specialiai dresuotas šuo. Veiklos metu siekiama motyvuoti vaikus aktyviai dalyvauti užduotyse, kurių tikslas – skatinti pagarbių bendravimą, toleranciją ir didinti pasitikėjimą savo jėgomis. Šunys turi ypatingą gebėjimą pakelti nuotaiką, nuraminti ir atpalaiduoti žmones. Veiklas vedė kaniterapeutė Ineta Martinkevičiūtė ir psichologė Monika Žemaitaitytė. Keturkojė terapeutė Mūza netrukus užbūrė visą Kazlų Rūdos Valdorfo bendruomenę savo gudrumu ir paklusnumu. Švelnus kailis tiesiog traukte traukė mokinius ir visuomet praskaidrindavo dieną. Projekto metu taikyta ir individuali dailės terapija sunkumus patiriantiems vaikas. Dailinė raiška daugeliu atvejų padeda išreikšti emocijas ir pasakoti savo išgyvenimus netarus nė žodžio. Visos minėtos veiklos buvo finansuotos iš Visuomenės sveikatos specialiosios programos lėšų. Tikimasi, ateityje tęsti pradėtą iniciatyvą, kad daugiau bendruomenės vaikų sulauktų padrąsinimo ar pagalbos, kai to labiausiai reikia.

Tokie judrūs ir linksmi metai buvo tėvų bendruomenėje „Vėtrungė“. Tikimės, kad ir 2020-ieji atneš ne tik naujas idėjas, bet ir tęstinumą. Visada esame atviri šeimoms, norinčioms sveikai praleisti laiką. Pranešimai apie pėsčiųjų žygius ir kitus renginius viešinami Kazlų Rūdos Valdorfo progimnazijos Facebook paskyroje.

 

Judita Rinkevičienė, VšĮ Kūrybos laukas vadovė, tėvų bendruomenės „Vėtrungė“ narė

KazlųRūda.info informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE