Senjorai Pajevonyje – neužmiršti

 

Paskutinį spalio sekmadienį, vaikų ar anūkų lydimi į Pajevonio Šv. Jono Krikštytojo parapijos bažnyčią (Vilkaviškio r.) rinkosi senjorai.

Šv. Mišias aukojęs parapijos klebonas Audrius Kurapka, pamokslo metu cituodamas popiežiaus Pranciškaus pamąstymus apie bendrystės svarbą bažnyčioje, akcentavo bendrystės vaidmenį ir artimo meilės tarnystę pasaulietinėse bendruomenėse, tuo pačiu pakviesdamas visus, dalyvaujančius Šv. Mišiose, į bendruomenės namus.

Čia bendravome prie arbatos puodelio, klausėmės Pajevonio literato Justino Naujokaičio ir Eglės Karaneckaitės skaitomų eilių. Kartu su Gražiškių folkloriniu ansambliu “Gražupis“ dainavome, prisiminėms jaunas dienas.

Idėja suruošti šventę senjorams kilo gerb. klebonui Audriui Kurapkai ir pastoracinei bažnyčios tarybai, pritariant bendruomenės pirmininkei Danutei Želvienei bei seniūnaičiui Albinui Zinfeldui.

Savo apsilankymu pajevoniečius nudžiugino visas būrys garbių svečių: Seimo nariai Kęstutis Smirnovas ir Algirdas Butkevičius, rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir Pajevonio seniūnė Gintauta Žaliniakienė.

“Pagyvenę žmonės – pats didžiausias turtas. Vertinkime, kad mes juos turime, mokykimės iš jų. Sukauptą patirtį ir išmintį perduokime jaunimui – tai didžiulis turtas, kuriuo turime naudotis, ” – kaip susitarę kalbėjo svečiai sveikindami mūsų senjorus, linkėdami sveikatos ir stiprybės. Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė palygino mūsų senjorus su Vilkaviškio Tau universitetu. “Jūs turite nė kiek neprastesnę ir išmintingesnę šeimą, “ – konstatavo ji. Salės vestibiulyje puikavosi senjorių rankomis pagamintų darbų paroda. Tai – didžiuliai lobiai, slypintys močiučių skryniose. Jų nepamatysim miestų parodų salėse. Nuostabą kėlė puikūs kryželiu siuvinėti paveikslai, megzti šalikai ar vaikiškos kojinytės, vąšeliu nertos staltiesės, taip pat neįgaliųjų draugijos narių darbeliai.

Senjorus džiugino parodytas didžiulis dėmesys jiems, nes dauguma gyvena vieniši, užsidarę savo pasaulėliuose, su ašaromis akyse dėkojo juos pakvietusiems, jais besirūpinančiais. Šiandieną jie pasijuto ypač svarbūs, mylimi ir gerbiami. Plojimais dėkojo svečiams už saldžias dovanas, už padėkas ir už angelą, Seimo nario Algirdo Butkevičiaus padovanotą klebonui, kad saugotų ir globotų visus tądien susirinkusius.

Danguolė Protasevičienė

“Santaka”

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE