Senjorų įsitraukimas į viešąjį gyvenimą – apskritojo stalo Marijampolėje diskutuota tema

Organizacijos „Europos judėjimas Lietuvoje“ organizuotoje apskritojo stalo diskusijoje Marijampolėje „Mercure hotel“ konferencijų salėje birželio 7 d. aptartos senjorų įsitraukimo į viešojo valdymo demokratinius procesus problemos ir galimybės.

Diskusijoje dalyvavo net tik Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Marijampolės ir Vilkaviškio rajono atstovai, bet ir Marijampolės savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis, Tarybos narys Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas bei Savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėja Svajonė Rainienė ir Sveikatos priežiūros skyriaus vedėja-savivaldybės gydytoja Inga Bagdanavičienė.

Trejus metus truksiantį projektą įgyvendinančios organizacijos „Europos judėjimas Lietuvoje“ atstovas priminė oficialius skaičius, įrodančius, kaip sparčiai Lietuvos gyventojai sensta. Šiuo metu šalies gyventojų 19,6 proc. sudaro 65-erių ir vyresni žmonės. 2060 m. skaičius gali išaugti iki 37 proc. visos populiacijos. Projekto metu bendraujant su partneriais – „Bočių“ sąjungos nariais visoje Lietuvoje – bus parengti siūlymai, kaip spręsti iššūkius, su kuriais susiduria vyresnio amžiaus žmonės. Organizatorių teigimu, vienišam senoliui sudėtinga išsikeisti ar parduoti būstą, naudotis elektroniniu vaistų receptu ir kitomis elektroninėmis paslaugomis, apsirūpinti maistu ar drabužiais, nuvykti pas gydytoją ir pan. Diskusijoje su marijampoliečiais ir vilkaviškiečiais aptarti senjorų informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo procesai, priežiūros namuose ir laisvalaikio, sveikatos priežiūros paslaugų, transporto organizavimas, socialinė globos formos ir galimybės. „Bočių“ sąjungos nariai rėmėsi savo asmenine patirtimi ir išsakė priekaištus bei siūlymus. Kalbėta apie socialinį taksi ir specialias socialines korteles, kurios suteiktų vyresnio amžiaus žmonėms privalumų. Marijampolės „Bočių“ atstovai pageidavo nemokamų kino seansų, nuolaidų koncertų bilietams, pateikė kitų siūlymų.

 

Marijampolės savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE