Penktadienį Marijampolėje viešėjo ypatingi svečiai – delegacija iš Ukrainos Šeptyckio savivaldybės, atvykusi nuoširdžiai padėkoti marijampoliečiams už nuoseklią, jautrią ir prasmingą paramą tiek civiliams gyventojams, tiek fronte kovojantiems Ukrainos kariams. Marijampolės savivaldybę ir Šeptyckio miestą sieja tvirta ir nuoširdi draugystė, užsimezgusi 2022 metais pasirašius bendradarbiavimo sutartį ir kasmet vis labiau stiprėjanti.
Kasmet Marijampolės savivaldybė kartu su Marijampolės „Rotary“ klubu suvienija jėgas, kad reali, apčiuopiama pagalba pasiektų Šeptyckio miestą ir jo žmones. Šiais metais ypatingas dėmesys skiriamas patiems pažeidžiamiausiems – mažiesiems ukrainiečiams, kurie karo metu neteko tėvų. Tai vaikai, kuriems teko per anksti susidurti su netektimi, baime ir gyvenimu, kuris negrįžtamai pasikeitė.
Susitikimo metu Šeptyckio atstovai atvirai dalijosi savo kasdienybe – skaudžia realybe, nuolatiniais iššūkiais ir situacija fronte, kuri neišvengiamai paliečia visą miestą. Karo šešėlis ypač skaudžiai gula ant vaikų pečių – nuolatinis nerimas dėl artimųjų, netektys, nesaugumo jausmas ir įtampa palieka gilias žaizdas, kurioms užgydyti prireiks laiko, kantrybės ir meilės.
Delegaciją iš susigiminiavusio miesto priėmė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemerai Valdas Tumelis ir Ričardas Bagdanavičius, Administracijos direktorius Nerijus Mašalaitis, Savivaldybės tarybos narys Darius Kemeraitis. Susitikime taip pat dalyvavo Marijampolės „Rotary“ klubo prezidentas Linas Paknys bei klubo nariai, kurie nuo pat karo pradžios nuosekliai inicijuoja ir teikia paramą Šeptyckio miesto gyventojams, kariams ir humanitarinės pagalbos būstinei.
Kalbėdamas apie Marijampolės ir Šeptyckio miestų ryšį, meras Povilas Isoda atviravo, kad bendradarbiavimas, gimęs iš vertybinio apsisprendimo, karo akivaizdoje įgauna dar gilesnę prasmę: „Tikroji partnerystė atsiskleidžia ne ramiais laikais, o tada, kai tenka dalintis atsakomybe ir skausmu. Marijampolės ir Šeptyckio draugystė gimė iš vertybių, kurios šiandien ypač svarbios – solidarumo, žmogiško orumo ir pareigos padėti tiems, kuriems sunkiausia. Taip pat labai džiaugiuosi, kad Marijampolės „Rotary klubas“ išlaiko šią prasmingą kryptį ir kiekvienais metais nepamiršta ukrainiečių skausmo.“

