Šiandien įsigalioja bevizis režimas su Gruzija

Nuo šiandien Gruzijos piliečiams, turintiems biometrinius pasus, vykstant į Šengeno erdvei priklausančias šalis, panaikinamas vizų režimas.

Europos Komisija pradėjo dialogą su Gruzija dėl visų režimo liberalizavimo 2012 m. birželio mėn. Atsižvelgdama į sudėtingas teisingumo ir teisinės valstybės srityje atliktas reformas, kurios priartino Gruziją prie Europos Sąjungos standartų,  2016 m. kovo 9 d. Komisija pateikė teisinį pasiūlymą panaikinti vizos reikalavimą Gruzijos piliečiams, turintiems biometrinį pasą, ir atitinkamai iš dalies pakeisti Reglamentą dėl vizos reikalavimų kitų nei ES valstybės narės šalių piliečiams.

2017 m. vasario mėn.šiam pasiūlymui pritarė Europos Parlamentas ir Taryba. Įsigaliojus Reglamentui, nuo šiandien Gruzijos piliečiai, turintys biometrinius pasus, gali be vizų ne ilgesniam 90-ies dienų laikotarpiui keliauti į ES (išskyrus Airiją ir Jungtinę Karalystę) bei Šengeno erdvei priklausančias Šveicariją, Norvegiją, Lichtenšteiną ir Islandiją. Vizų režimo liberalizavimas paskatins Gruzijos ir ES žmonių bendravimą, verslo, socialinių ir kultūrinių ryšių plėtrą.

Šįvakar Europos Komisijos Pirmininkas J.-C. Junckeris susitinka su Gruzijos Ministru Pirmininku Giorgi Kvirikashvili. 18:30 val. (Lietuvos laiku) numatytas jų bendras susitikimas su žiniasklaida, kuris bus transliuojamas tiesiogiai EbS+ kanalu.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X