Šilumos kainos atpiginimas. G. Skamaročiui tai ne tik rinkimų pažadas, bet būtinybė

Marijampolės savivaldybė, kaip ir dauguma Lietuvos savivaldybių, su bendrove „Litesko“ sudariusi sutartį dėl šilumos tiekimo gyvenamiesiems namams ir įstaigoms. Šią sutartį ir jos nuostatas bei paslaugos teikėją kiekviena savivaldybė gali keisti tam tikru sutartu laikotarpiu arba tada, kai jos nesilaikoma.

Tikriausiai įprasta, kad verslo struktūros siekia uždirbti ir / ar gauti kuo didesnius pelnus. Tačiau
lygiai taip pat turėtų būti natūralu, kad savivaldybės (o tuo pačiu ir nacionalinės) valdžios struktūros
turėtų siekti kuo mažesnių ir teisingesnių kainų savo bendruomenės nariams ir savivaldybės bei kitoms įstaigoms bei įmonėms.

Turėtų būti natūralu, kad valdžia visų pirma ir labiausiai atstovauja savo bendruomenės, gyventojų naudai.
Marijampolėje turime kitą situaciją. Praeitame sutarties keitimo laikotarpyje nei savivaldybės tarybos
dauguma, nei opozicija nekėlė klausimo dėl sutarties nutraukimo ar jos pakeitimo, nors teikiamos šilumos mokestis jau ir tuo momentu buvo gerokai didesnis nei Lietuvos vidurkis. Sutartis buvo pratęsta be esminių pakeitimų. Tuo galimai padaryta žala gyventojams ir įstaigoms už šildymo paslaugas gerokai permokant keletą metu. Ar už tai atsakinga tik tarybos valdančioji dauguma, ar ir “pratylėjusi” opozicija ?

Apskaičiuodama šildymo kainas „Litesko“ papratai taiko tapačius principus, kaip ir kitose savivaldybėse, kuriose ji jau pralaimėjo bylas dėl padidintų kainų nustatymo ir taikymo. Alytaus miesto savivaldybė šildymo kainas teismo sprendimu „sumažina“ apie 30 procentų, o tiksliau 27 procentais sumažina kainą bei dar apie pusantro milijono eurų, kurie bus kompensuoti gyventojams už permokas. Todėl galime drąsiai teigti, kad permokame ir mes.

Mano nuostatose – šilumos kainos atpiginimas iki realių išlaidų bei padoraus verslo įmonės pelningumo ribų, o taip pat permokų kompensavimas gyventojams už praeitą laikotarpį. Tai ne tik rinkimų pažadas, bet ir būtinybė. Aš gyvenu šiame mieste, pats kartu su jumis permoku už šildymą ir kol kas nepadarėme visko, kad kartu apgintume mūsų visų interesus šiuo ir panašiais klausimais.

Siekiu gerai pasiruošti būsimiems pokyčiams savivaldybėje, tarp jų ir mažinant šildymo kainas. Dalis mano konkurentų bando menkinti situaciją, kad aš esu tarsi vienas, neturiu didelės (daug metų nuo rinkimų iki rinkimų tik sėdinčių tarybose) komandos ar tarybos narių daugumos palaikymo Marijampolėje.

Ar tai trūkumas šiuo atveju, kai tarybos ir savivaldybės vadovo – mero pareigas vykdo vienas asmuo? Mane palaiko eiliniai Marijampolės savivaldybės gyventojai ir partinių nuostatų nežlugdomi kitų kraštų vadovai ir specialistai, kurie mums padės nešališkais patarimais bei kita parama. Tai didesnė komanda nei „įšalę“ partijų vadovybių įtakojami asmenys ar rinkimų stendų gausai galimai įtaką darančios verslo grupės.

Tuo metu, kai Marijampolėje dalis procesų klampinami, o administracijos darbuotojai, turėdami darbo sutartis, dabartinėje “vienpartinėje” situacijoje nenori rizikuoti prarasti darbo vietų, aš renkuosi neįprastą kelią.

Praėjusią savaitę buvau susitikęs su nepartiniu Alytaus miesto savivaldybės meru Vytautu Grigaravičiumi. Jis ir jo rekomenduoti specialistai pasidalino gausia informacija (įskaitant detales, kuriomis viešoje erdvėje tarsi „apžaidžiama“ Kainų konkurencijos tarnyba bei savivaldybės), patirtimi ir patarimais, prieš „Litesko“ grupės įmones bylas laiminčių advokatų kontaktais, pažadėjo pagalbą.

Mes žinome, kaip tai padaryti ir tai galime padaryti kartu su jumis. Tikiu Jumis. Dirbsiu taip, kad pateisinčiau Jūsų pasitikėjimą. Džiaugsiuosi Jūsų sėkme.

Pagarbiai
Gintaras Skamaročius,
kandidatas į Marijampolės savivaldybės merus
www.facebook.com/skamarocius.gintaras


Politinė reklama bus apmokėta iš Gintaro Skamaročiaus specialiosios rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. I-17-9

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X