Šimtmetį švenčia Pilviškių “Santakos” gimnazija

Pilviškių „Santakos“ gimnazija savo istorijos pradžia laiko 1919 metus, kai miestelyje buvo įkurta progimnazija. Vis dėlto istorijos metraščiuose minima, kad mokykla Pilviškiuose egzistavo dar 1777 m., o pirmosios jos patalpos buvo kažkur šalia Vytauto Didžiojo aikštės.

Bėgant metams, švietimo įstaiga dažnai kėlėsi iš vienos vietos į kitą, o į dabartines patalpas persikraustė 1963 m. Prieš tai ji buvo įsikūrusi kitoje gatvės pusėje. Per šimtmetį įstaigai vadovavo 17 direktorių. Dabartinė vadovė Danutė Valiūnienė – pirmoji nuolatinė mokyklos direktorė moteris. Tiesa, Antrojo pasaulinio karo metais labai trumpai įstaigai vadovavo Elena Juciūtė, tačiau ji šias pareigas ėjo tik laikinai.

Per visus tuos metus Pilviškių mokykla išleido ne vieną tūkstantį mokinių. Kadaise čia mokėsi net olimpinė ieties metimo čempionė Birutė Zalagaitytė-Kalėdienė bei olimpinio disko metimo čempiono Romo Ubarto treneris Vytautas Jaras. Abu šiuos buvusius pilviškiečius ugdė kūno kultūros mokytojas Antanas Staniulis. Apskritai, dabartinė „Santakos“ gimnazija visais laikais garsėjo sportininkų pasiekimais. Mokyklos rankininkių komanda kadaise buvo iškovojusi trečiąją vietą šalyje, o dabartinio kūno kultūros mokytojo Arūno Vaitiekaičio vadovaujami sportininkai nuolat džiugina aukštais rezultatais respublikinėse kvadrato bei kai kurių kitų sporto šakų varžybose.

Pilviškių ugdymo įstaigoje mokėsi ir daugiau savo srityse išgarsėjusių asmenybių. Tarp jų – žinomas lietuvių skulptorius, grafikas Petras Rimša, Kovo 11-osios akto signataras Algirdas Endriukaitis, muzikantas Juozas Janušaitis, dabartinis Elektrėnų meras Kęstutis Vaitukaitis ir kt. Mokyklą garsino ir vis dar garsina ne vien buvę mokiniai, bet ir pedagogai. Kadaise čia dirbo buvusi dr. Jono Basanavičiaus sekretorė Ona Žebrauskaitė, daugybę šokėjų išugdžiusi Birutė Bakaitienė, lietuvių kalbą dėsčiusi pedagogė Vidutė Tamulaitytė, kurios dėka mokykla gali džiaugtis tokiu savo muziejumi, koks jis yra šiandieną. Nemažą įspaudą įstaigos istorijoje yra palikęs ir Pilviškių orkestras, kuriam vadovavo Bronius Maksvytis. Neabejotinai, vardijant garsiausius gimnazijos pedagogus, reikėtų paminėti ir dabar čia dirbančią pradinių klasių mokytoją Rūtą Bakūnienę, kuri pernai buvo pripažinta visos Lietuvos metų mokytoja.

Niekuo nenusileidžia

Šiandien Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje bei įstaigai priklausančiame lopšelyje-darželyje mokosi 555 vaikai (444 iš jų – 1–12 klasėse) – devyniais daugiau nei praėjusiais mokslo metais. Tai viena iš retų rajono mokyklų, kuriose vaikų skaičius didėja. Čia dirba 45 pedagogai. Įdomu tai, jog beveik pusė jų – buvę įstaigos mokiniai.

„Mokykloje dirba puikūs pedagogai, kurie negaili nei savo laiko, nei jėgų. Mokinius nuolat skatiname dalyvauti įvairiuose projektuose bei konkursuose, su jais vykstame į respublikinius renginius, parodas, karjeros dienas. Praėjusių mokslo metų pabaigoje gimnazijoje buvo atliekamas išorės vertinimas. Jį atlikę specialistai pastebėjo, kad, lyginant su ankstesniais rezultatais, įstaigoje mokiniai jaučiasi laisvesni, labiau vertinami, jie daugiau šypsosi. Stengiamės kurti jaukią atmosferą, norime puoselėti žmogiškuosius santykius. Manau, jog tai mums visai neblogai pavyksta“, – šypsojosi gimnazijos direktorė D. Valiūnienė.

Jos vadovaujama mokykla pastaruoju metu žengia inovacijų keliu. Čia įgyvendinama daug pačių įvairiausių projektų, kuriuos inicijuoja tiek mokytojai, tiek mokiniai. Gimnazijoje kasmet stengiamasi bent vieną kabinetą aprūpinti naujausiomis technologijomis. Šiemet planuojama įsigyti interaktyvią lentą bei tokį pat ekraną.

„Dažnai tenka dalyvauti respublikiniuose forumuose, konferencijose ar seminaruose, ir ten jaučiamės labai gerai. Neretai būna taip, kad jų metu demonstruojamas naujausias technologijas mes jau naudojame savo mokykloje. Tai rodo, jog esame niekuo ne prastesni už didžiausias šalies mokyklas“, – džiaugėsi pradinių klasių mokytoja R. Bakūnienė.

„Santakos“ gimnazijos pedagogai ne tik dalyvauja respublikiniuose seminaruose ar konferencijose, bet ir patys rengia metodines medžiagas kitiems šalies mokytojams. Pavyzdžiui, šios vasaros pradžioje R. Bakūnienė kartu su kolege Daiva Neiberke Lietuvos pedagogams vedė Ugdymo plėtotės centro organizuotus mokymus „Informatikos turinio įgyvendinimas pradinėse klasėse“.

Pilviškių „Santakos“ gimnazijos vardas pastaruoju metu garsiai skamba Lietuvos mastu. Pernai ne tik R. Bakūnienė buvo pripažinta šalies Metų mokytoja, bet ir socialinė pedagogė Gitana Pabricienė Lietuvos mokyklų apdovanojimuose laimėjo nominaciją „Metų pagalbininkas“. Per šiuos apdovanojimus pilviškiečiams už iniciatyvą „Vienišų senelių ir mokytojų pensininkų lankymas“ skirta trečia vieta nominacijos „Metų pilietiškumas“ kategorijoje, o pati gimnazija dvejus metus iš eilės pateko tarp prizininkų Lietuvos metų mokyklos rinkimuose. Direktorė D. Valiūnienė pernai buvo išrinkta viena iš geriausių šalies vadovų Inovatyviausių mokytojų apdovanojimuose.

„Prieš kelis mėnesius vykusiuose STEAM mokslų konkurso „Mūsų eksperimentas“ apdovanojimuose buvo pagerbtos net trys mūsų gimnazijos komandos. Apdovanojimus teikęs švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius stebėjosi, kaip iš tokio nedidelio miestelio gali būti tiek nugalėtojų. Visa tai šiek tiek glosto širdį“, – šypsojosi R. Bakūnienė.

Ateities siekiai

Šimtmetį mininčios gimnazijos bendruomenė nežada apsiriboti jau nuveiktais darbais ir drąsiai žvelgia į ateitį. Įstaigos vadovė pasakojo norinti ateityje mokykloje organizuoti nuotolinį mokymą. Dabar tokią galimybę Lietuvoje suteikia vienintelė Vilniaus Ozo gimnazija.

D. Valiūnienė taip pat pasakojo svajojanti vieną dieną pakeisti senus gimnazijos baldus naujais, šiuolaikiškais, kompaktiškesniais ir lengviau transformuojamais – tokiais, kokius ji matė per komandiruotę Suomijoje.

Naujovės laukia ir vaikų lopšelio-darželio. Jau kitų metų pradžioje jame turėtų prasidėti renovacija, po kurios sutvarkytos patalpos neturės analogų visame rajone.

„Pagal projektą, bus įrengta viena didelė erdvė, o jos viduryje įsikurs uždaras blokas, kuriame glausis virtuvėlė bei kelios pagalbinės patalpos. Aplink ratu drieksis vaikų ugdymui skirta teritorija su laipiojimo sienomis, interaktyviomis lentomis ir pan. Turėtų būti jaukus, gražus bei šiuolaikiškas darželis“, – svarstė D. Valiūnienė.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE