Siūlomi pakeitimai prisidės kuriant regioninę gamtinių dujų rinką

Seimas po svarstymo pritarė energetikos įstatymų pakeitimams, kuriais numatoma supaprastinti leidimų išdavimo tvarką gamtinių dujų tiekėjams. Taip pat siūloma supaprastinti ir nepriklausomų elektros energijos tiekėjų licencijavimą. Šiais teisės aktų pakeitimais taip pat bus reglamentuojama mažos apimties suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) stotelių išdujinimo veikla.

Energetikos ministerijos parengti teisės aktai numato, kad naujiems gamtinių dujų ar elektros tiekėjams nebereikės gauti išankstinio leidimo. Priėmus įstatymų pakeitimus, nauji tiekėjai, pateikę Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai visus reikalingus dokumentus, jau kitą dieną galės pradėti gamtinių dujų tiekimo ar nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklas. Tokios veiklos šiuo metu, išskyrus prekybą gamtinių dujų biržoje, reguliuojamos leidimais – šis procesas vidutiniškai užtrunka kelias savaites.

Siūlomi teisės aktai palengvins regioninės gamtinių dujų rinkos sukūrimą – Latvija ir Estija taip pat yra įsipareigojusios supaprastinti gamtinių dujų tiekimo licencijavimo procesus. Šiemet Latvijai atvėrus savo gamtinių dujų rinkas, šie pakeitimai skatins regioninę dujų prekybą ir padės efektyviau išnaudoti kiekvienos valstybės dujų infrastruktūrą.

„Įstatymų projektais liberalizavus gamtinių dujų ir elektros energijos tiekimo galimybes, bus sukurtos patrauklesnės ir paprastesnės prekybos gamtinėmis dujomis ir elektros energija sąlygos, o tai sudarys prielaidas atsirasti naujiems gamtinių dujų ir nepriklausomiems elektros energijos tiekėjams, skatins prekybą, stiprins konkurencinę aplinką ir sudarys Lietuvos vartotojams realias galimybes užsitikrinti gamtinių dujų ir elektros energijos tiekimą laisvai pasirenkant šių energijos išteklių ir elektros energijos tiekėjus“, – sako Seimo Ekonomikos komiteto narys, Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.

Šiais metais Lietuvoje pradės veikti dvi mažos apimties SGD stotelės: Klaipėdoje perpylimo, o Druskininkuose – išdujinimo. Todėl Energetikos ministerijos parengtuose teisės aktuose yra reglamentuojami pagrindiniai tokių stotelių veiklos ir reguliavimo principai, kurie prisidės skatinant mažos apimties SGD veiklas.

LVŽS informacija 

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

X