Siūlys pasimėgauti švaros kvapu

Iki šiol Kazlų Rūdos savivaldybėje neaktyviai kurtas paslaugų verslas rodo pirmuosius pabudimo iš sąstingio požymius. Veiklūs žmonės nesibaimina imtis iniciatyvos ir kraštiečiams vis drąsiau pristato paslaugas, kurių iki šiol Kazlų Rūdoje bei jos apylinkėse trūko arba iš viso nebuvo.

Vairuotojams pristato naują paslaugą

Jau nuo ateinančio pirmadienio, birželio 1-osios savo automobilius puoselėjantys vairuotojai galės juos palepinti išskirtine švara – Ąžuolų Būdoje duris atveria sauso, cheminio automobilių salonų valymo bei dezinfekavimo garais paslauga. Pasak šio verslo sumanytojos Natalijos Kulik, viena iš priežasčių, paskatinusių pasiūlyti tokią paslaugą automobilių turėtojams – noras Kazlų Rūdos savivaldybėje plėtoti menkai išvystytą paslaugų verslą. “Gyvename mažame miestelyje, vienoje iš mažiausių savivaldybių Lietuvoje. Bet nežiūrint į tai, mūsų žmonės, kaip ir didmiesčių gyventojai,  nori ir turi gauti  įvairias bei kokybiškas paslaugas”, – įsitikinusi N. Kulik.

Žengia į paslaugų verslą

Sauso automobilių salonų valymo bei dezinfekavimo garais paslauga – nauja, beveik 20 m. pramoninių katilinių, deginančių biokurą statybų ir rekonstrukcijos srityje veikiančios UAB “Energoefektas”, veiklos kryptis. “Pagrindinė mūsų įmonės veikla daugiausia vykdoma užsienio šalyse, o man labai norėjosi kažką nuveikti krašte, kuriame gyvenu. Padrąsinta artimųjų, nusprendžiau vystyti ir prisiimti atsakomybę už naujosios mūsų įmonės veiklos sritį”, – pasakoja p. Natalija. Verslininkė tikina, kad jos neišgąsdino vyraujantis įsitikinimas, kad kurti paslaugų verslą Kazlų Rūdoje – neverta. Pasak pašnekovės,  paslaugų spektras savivaldybėje per Nepriklausomybės metus nelabai keitėsi. Nenoras save išbandyti šioje srityje galėjo būti vietinių verslininkų baimės rizikuoti arba naujų idėjų stokos pasekmė. “Gali būti, kad verslininkų ryžtą darbuotis paslaugų versle ribojo abejonės dėl vietos gyventojų perkamosios galios bei žmonių nepasitikėjimas mažo miestelio veiklių žmonių galimybėmis? Esu įsitikinusi, kad kokybiškoms paslaugoms teikti ir plėtoti Kazlų Rūdoje tikrai yra daug galimybių”, – tvirtina gyventojų požiūrį keisti pasiryžusi verslininkė.

Idėjos įkvėpimas – grožis

N. Kulik pasakoja, kad atrasti verslo idėją didžiulių pastangų neprireikė: “Žmogaus  prigimtis yra grožis. Mes siekiame gražiai atrodyti, gražiai rengtis, gražiai gyventi, važinėti su gražiu  automobiliu. Mes svajojame apie gražų butą, namą, sodybą, gražią aplinką. Grožį, žinoma, kiekvienas supranta skirtingai: vieniems  tai yra jaukumas, vidinė harmonija, kitiems – stilingumas, tretiems  – prabanga… O  man tai yra tvarka, švara ir gaiva.” Šis įsitikinimas p. Nataliją įkvėpė ryžtis naujai šeimos įmonės “Energoefektas” veiklai. Per pusmetį subrandintas ir įgyvendintas naujos veiklos, gavusios “EnergoClean” pavadinimą, sumanymas jau netrukus kvies novatoriškas automobilių salonų valymo paslaugas išbandyti savo automobiliais besirūpinančius vairuotojus. Klientų automobiliai bus valomi su profesionalia iš vokiečių bei italų gamintojų, šios srities lyderių, įsigyta technika. Ypatinga valymo naujovė – automobilio cheminis valymas su garais. Pasak N. Kulik, tai ilgas ir kruopštus giluminis salono (apmušalų medžiagos, plastikinių bei odinių paviršių) valymo procesas. Šis būdas leis nuvalyti maisto, riebalų, pelenų pėdsakus nuo automobilių sėdynių, purvą ir dulkes nuo kilimėlių bei panaikins nemalonų kvapą automobilyje.

Galimybė pajusti švaros kvapą

N. Kulik teigimu, automobiliuose daug laiko praleidžiantys vairuotojai vis dažniau pastebi, kad nešvarus transporto priemonės vidus tampa daugybės bėdų priežastimi. Kartais įsėdus į automobilį tenka sunkiau kvėpuoti arba ima čiaudėti vaikai. Nieko stebėtino – nereguliariai valomas salonas kaip magnetas traukia ore skraidančius alergenus. Drėgnuoju metų laiku automobilio salonas gali tapti puikiais “namais” erkutėms ar bakterijoms, sukeliančioms ligas. Valymo paslaugas siūlančios įmonės vadovė sako, kad nebeužtenka automobilį nuplauti ir išsiurbliuoti saloną bei nuvalyti jo apdailos detales. Reikėtų nepamiršti bent kartą ar du per metus atlikti cheminį valymą, kurio metu ne tik atnaujinamos salono medžiagos ir sunaikinami visi parazitai bei alergiją sukeliančios medžiagos, bet taip pat pašalinami nešvarumai ir nemalonūs kvapai.

Valymo paslaugos turėtų sudominti tėvelius, besirūpinančius savo mažaisiais keleiviais automobilyje. Kokybiškas vaikiškos automobilinės kėdutės išvalymas mažuosius gali apsaugoti nuo pasislėpusių grėsmių, kurios atsiranda vaikams užkandžiaujant, į kėdutes nusivalant nešvarias rankas ar netyčia patrinant jas batukais.

Verslininkė sako, kad nori būsimiems klientams pasiūlyti galimybę pajusti …. švaros kvapą.

Klientų patogumui

Įsigytos modernios įrangos dėka “Energoefekto” darbuotojai galės pasiūlyti atlikti automobilio salono, kitų daiktų (sofos, fotelio, čiužinių, lovų ir pan.), namo, buto langų valymo paslaugą atvykdami į pasirinktą ir klientui patogią vietą. Ypač užimti transporto priemonių savininkai galės pasinaudoti paslauga, kai jų automobilis nuvežamas į “EnergoClean” saloną ir grąžinamas iš jo atgal į vietą su išvalytu vidumi.

Ketina plėsti paslaugas

N. Kulik planuose – noras neapsiriboti vien tik automobilių salonų valymo paslaugomis.  Savivaldybės gyventojams bei įmonėms ketinama pasiūlyti jų gyvenamųjų bei darbo patalpų valymo paslaugas. Verslininkė sako, kad daug dirbantys žmonės neretai atsiradusį laisvą laiką priversti skirti nuobodžiam namų vidaus, langų ar spintų valymui. Vietoje to, kad šį darbą patikėtų tokias paslaugas teikiantiems specialistams, turintiems profesionalią valymo įrangą ir ramiai mėgautųsi pelnytu poilsiu bei bendravimu su artimaisiais.

“Energoefekto” savininkų ryžtas investuoti į paslaugų verslą – gera žinia Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojams. Jau sukurtos dvi darbo vietos, o pasiteisinus verslo idėjai darbuotojų skaičių ketinama didinti.

“Kazlų Rūdos laikraščio” inf.

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.