Šiuolaikinis namų dizainas

Technologijos neabejotinai žengia į priekį mūsų visuomenėje. Nauji technologijų atradimai yra pritaikomi ne tik socialiniame žmonių gyvenime, bet ir namų dizaine. Namai – tai vieta, kurioje žmogus praleidžia didelę dalį savo gyvenimo. Daugeliui tai atsipalaidavimo ir ramybės vieta, kurioje norima jaustis kaip galima komfortabiliau. Šiais laikais daugumoje šiuolaikinių namų yra daug įvairių technologinių aspektų, kurie padeda atliepti augančius žmonių poreikius ir norus. Šiame straipsnyje yra pateikiamos šiuolaikinio namų dizaino savybės, kurios išryškėja statant modernų būstą.

Tvarus namų dizainas

Tvarumo idėja įsiveržusi į Lietuvą skatina atliepti poreikį gyventi saugiuose ir kuo mažesnį poveikį aplinkai darančiuose namuose. Namo įrengimui pradedamos naudoti perdirbtos medžiagos, kurios užtikrina, kad statant būstą į aplinką bus išmestas žymiai mažesnis kiekis kenksmingų medžiagų. Atsiranda projektų, kuriuose gyvenamieji namai įrengiami iš metalinių transportavimo konteinerių ar kitų objektų pritaikant juos komfortabiliam gyvenimui. Statant tvarų būstą taip pat svarbu užtikrinti, kad jis sunaudos kaip įmanoma mažiau išteklių, tokių kaip elektra, vanduo ir kita. Šiuo tikslu įrengiami dvigubo stiklo langai, efektyviai apšiltinamos namų sienos. Rinkoje populiarūs polistirolo klijai Proffix pasižymi puikiomis klijavimo ir sandarinimo savybėmis. Klijų pagalba apšiltinami įvairių tipų namai, nepriklausomai nuo to kokios medžiagos yra naudojamos. Taigi, ekologiškas namas ne tik saugo gamtą, bet ir padeda gyventojams sutaupyti pinigų. 

Atviros namų erdvės

Šiuolaikiniame namų dizaine vyrauja didelės namų erdvės. Projektų planuose pabrėžiama didelė erdvė, kurioje būtų minimaliai panaudojamos sienos. Tai nereiškia, kad visi būsto kambariai yra sujungti, tačiau dažnu atveju svetainės, poilsio ir virtuvės erdvės yra sujungtos arba turi nedidelius perėjimus (pavyzdžiui skirtingą grindų aukštį ar apšvietimą). Šis dizaino aspektas nukreiptas į žmogaus poreikį jausti laisvu savo namuose. Erdvių sujungimas padeda namuose išlaikyti natūralią šviesą, o tai padeda sukurti vizualiai didesnės erdvės pojūtį.

Geometrinės figūros

Vienas pagrindinių modernaus dizaino namo bruožų – formų paprastumas. Šiuolaikiniai namai yra kuriami atsisakant įmantrių formų ar raštų. Tiek namo išorėje, tiek viduje vyrauja minimalizmas. Galime pastebėti, kad sparčiai populiarėja dėžes primenantys namai su plokščiais stogais. Toks dizaino pasirinkimas dažnai siejamas ir su tvarumo idėjomis. Taupant vietą ant stogų galima įsirengti saulės baterijas ar apželdinti juos augmenija mažinant taršą aplinkoje.

Panoraminiai langai

Vis dažniau žmonės ieškantys nuosavų namų ar kotedžų atkreipia dėmesį į būsto langų dydį. Panoraminiai langai į rinką atėjo palyginti neseniai. Seniau buvo įprasta įsirenginėti standartinio dydžio langus, nepriklausomai nuo būsto tipo. Didelis žmonių poreikis pabėgti nuo miesto triukšmo ir suartėti su gamta paskatino projektuoti namus su ypač dideliais langais siekiančiais lubas. Panoraminiai langai vizualiai padidina kambarį dėl didelio kiekio natūralios šviesos. Svarbu ir tai, kad sumažėja poreikis naudoti papildomus šviesos šaltinius, todėl galima sutaupyti elektros energijos. Tokio tipo langai ypač mėgstami žmonių, kurie gyvena gamtos apsuptyje, nes nėra nieko maloniau nei stebėti besikeičiančią gamtą pro savo kambario langus. Svarbu paminėti, kad įsirengiant didelių gabaritų langus verta pagalvoti apie langų profilių įmontavimą dėl galimo didelio šilumos laidumo. Lango profiliai iš www.torx.lt padės užtikrinti jų hermetiškumą, kad nesusidarytų šalčio tiltai. Tokiu būdu bus taupomos šildymo sąnaudos.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE