Studentas Erikas Varnas – projekto „Atverk-2“ laimėtojų komandoje

Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos (LINPRA) projekto „Atverk-2“ socialinio verslo planų konkurso pirmosios vietos laimėtojai, tarp kurių ir mūsų kolegijos studentas Erikas Varnas (Transporto logistikos technologijos, antras kursas) bei Kauno technologijos universiteto studentų grupė gegužės 20–22 d. atsiėmė pagrindinį konkurso prizą – vyko į Vokietiją (Štutgartą), kur aplankė tarptautinę parodą „Global Automotive Components and Suppliers Expo 2019“, Porsche muziejų, Mercedes-Benz gamyklą ir ypatingai modernų Mercedes-Benz muziejų. Tikime, kad tokia kelionė dar labiau skatins domėtis inžinerine pramone ir mokslo galia.

Šio projekto tikslas – verslumo ugdymas. Pradžioje buvo vykdomi studentų ir dėstytojų verslumo ugdymo mokymai, kuriems pasibaigus dalyviai susiskirstė į grupes ir kūrė verslo idėjas bei jų įgyvendinimo verslo planus. Projekte dalyvavusios Lietuvos aukštosios mokyklos, Robotikos mokykla ir LINPRA nariai „Baltik vairas“, „ALTAS komercinis transportas“ bei „Vakarų laivų gamykla“ siekė sudominti jaunimą verslo kūrimo galimybėmis ir įkvėpti veiklai, kuri atitiktų darbo rinkos ir visuomenės poreikius. LINPRA ir devynių Lietuvos aukštųjų mokyklų projekte studentai gilino savo verslumo ir kūrybiškumo žinias, kurias vėliau pritaikė kurdami socialinio verslo planus keturiose Lietuvos įmonėse, padedant įmonių atstovams.

Finale varžėsi 8 studentų komandos, kurios per 3 mėnesius parengė socialinio verslo planus. Juos įvertino ir 3 laimėtojų komandas išrinko komisija, sudaryta iš verslo asociacijų, miesto savivaldos ir įmonių atstovų. Marijampolės kolegijai atstovavo du studentai. Erikas Varnas kartu su Kauno technologijos universiteto studentais paruošė „iPULSUS“ ir Gražvydas Karpavičius kartu su Kauno kolegijos studentais – „Sveika Tau“ verslo planus.

I vietos laimėtojai parengė verslo planą „iPULSUS“. Sistemą „iPULSUS“ sudaro išmanioji apyrankė ir su ja susieta mobilioji aplikacija. „iPULSUS“ skirta sergančių ir priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų aukštos rizikos grupei asmenų stebėjimui bei maksimaliai optimaliam pagalbos iškvietimui pasireiškus infarkto ir insulto simptomams, nepriklausomai nuo vartotojo buvimo vietos (miestas ar kaimas) ir laiko.

Didžiuojamės studentais ir tikime, kad dalyvavimas tokiuose projektuose ar laimėjimai juose yra tik pradžia prieš nuveikianti dar didesnius darbus. Nesustokite tobulėti ir kurti.

*Kai kurios nuotraukos paimtos iš LINPRA Facebook paskyros

 

Marijampolės kolegijos informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE