Sūduvos gimnazijoje įrengtas liftas neįgaliesiems

Šiandien Marijampolės savivaldybės vadovai lankėsi Sūduvos gimnazijoje, kur apžiūrėjo ir įvertino naujai įrengtą liftą neįgaliesiems. Pasak Marijampolės meras Povilas Isoda, savivaldybė skiria didelį dėmesį ne tik socialiai silpnesnių, bet ir neįgalių asmenų integracijai į visuomenę. Stengiamasi, kad asmenims, turintiems judėjimo negalią, būtų sudarytos tinkamos sąlygos ne tik saugiai judėti miesto gatvėmis, naudotis viešosiomis erdvėmis, bet ir nepatirti sunkumų judant švietimo įstaigose.
Šiuo metu asmenys, turintys judėjimo negalią, nepriklausomai ir savarankiškai gali patekti į J. Totoraičio progimnaziją, o dabar lengvas ir paprastas judėjimas bus užtikrintas ir vienoje iš Marijampolės gimnazijų.
Merui antrina ir savivaldybės vicemeras Artūras Vicockis, kuris teigia, jog užtikrinti patekimą į švietimo įstaigas yra būtina ir svarbu, norint suteikti galimybę nevaržomai judėti negalią turintiems mokiniams, mokytojams ar tėveliams. „Mažais žingsniais judame į priekį ir kiekvienais metais stengiamės pritaikyti vis daugiau švietimo įstaigų asmenims, turintiems judėjimo negalią. Galiausiai ilgalaikė perspektyva – siekiamybė, kad visos švietimo įstaigos būtų pritaikytos ir galėtų priimti judėjimo negalią turinčius asmenis.“
„Turime veikiantį pavyzdį J. Totoraičio progimnazijoje, kur liftas įrengtas lauke, todėl Sūduvos gimnazijoje išbandėme kitokį variantą ir liftą įrengėme gimnazijos viduje. Liftas sklandžiai juda tarp gimnazijos aukštų, taip užtikrindamas laisvą ir nepriklausomą judėjimą“, – pasakoja vicemeras A. Visockis.
Įrengto lifto galimybėmis, tinkamumu taip pat domėjosi socialinei ir švietimo sričiai ypatingą dėmesį skiriantys Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas bei Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys.
Planuojama, kad jau naujaisiais mokslo metais, kai mokiniai galės vėl saugiai grįžti ir mokytis mokyklose, tą patį kartu su visais nevaržomai ir patogiai galės daryti ir mokiniai, turintys judėjimo negalią.
Lifto įrengimui iš savivaldybės biudžeto buvo skirta maždaug 50 tūkst. Eur.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf. 

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE