Sūduvos pietinėje rinkimų apygardoje dėl Seimo kėdės varžysis 9 kandidatai

Vos mėnesis liko iki rinkimų į LR Seimą. Politinės partijos ir kandidatai jau kuris laikas grumiasi dėl rinkėjų palankumo, o tai, kaip žmonių pasitikėjimą jiems pavyko pelnyti paaiškės jau spalio 11-ąją.

Artėjantiems rinkimams Sūduvos regionas yra padalintas į keturias rinkimines apygardas – Sūduvos šiaurinę, Sūduvos pietinę, Vilkaviškio ir Marijampolės. Kviečiame iš arčiau susipažinti su Sūduvos pietine vienmandate rinkimine apygarda – jos ribomis ir kandidatais, kurie grumsis dėl šio regiono rinkėjų balsų.

Sūduvos pietinė rinkimų apygarda ribos63-iuoju numeriu pažymėta Sūduvos pietinė apygarda apima tris savivaldybes – Kalvarijos, dalį Alytaus ir Marijampolės. Ši apygarda yra suskirstyta į 53 įvairaus dydžio apylinkes. Daugiausiai jų yra Marijampolės rajono savivaldybėje – 21. Kalvarijos savivaldybėje yra 17 apylinkių, o Alytaus rajono savivaldybėje – 15.

Didžiausios apylinkės yra Kalvarijos savivaldybėje – Kalvarijos Vakarinė ir rytinė apylinkės turi po 1668 registruotus rinkėjus. Tuo tarpu mažiausia apylinkė, turinti 175 rinkėjus, yra Kavalčiukų, esanti Alytaus rajone. Iš viso Sūduvos pietinė apygarda turi daugiau nei 33 tūkst. registruotų balsavimo teisę turinčių asmenų.

Šioje vienmandatėje rinkimų apygardoje savo atstovus konkuruojančius dėl Seimo mandato iškėlė 9 politinės partijos. Kaip ir kitose Sūduvos regiono vienmandatėse apygardose nėra nė vieno kandidatūrą savarankiškai išsikėlusio politiko.

Darbo partija iškėlė Vaidos Giraitytės kandidatūrą, Krikščionių sąjunga – Redos Bykovienės, o Laisvės partija į LR Seimą siūlo Ausmą Sakalauskaitę. Sūduvos pietinėje apygardoje kandidatuoja ir Šarūnas Sejūnas – Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas, Tadas Prajara – Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas. Dėl Seimo nario kėdės grumsis ir Lietuvos socialdemokratų darbo partijos atstovas Artūras Dunaitis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Kęstutis Mažeika. Lietuvos žaliųjų partija kandidatuoti Sūduvos pietuose iškėlė Daivą Kraukšlienę, o Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – Vaidą Šalaševičių.

[socialpoll id=”2677295″]

Ugnė Stanaitė

Sūduvos gidas logotipas

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE