Sulaikyti Rusijos piliečiai, nesulaukę sprendimo dėl prieglobsčio

VSAT pareigūnai sulaikė leidimą nuolat gyventi Lenkijoje turintį ukrainietį, neteisėtai gabenusį penkis Rusijos piliečius. Paaiškėjo, kad pastarieji Lietuvoje yra pasiprašę prieglobsčio, tačiau iš šalies bandė išvykti nesulaukę sprendimo.

Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiai ties Lazdijų rajono savivaldybės Akmenių kaimu, kelyje Lazdijai – Seinai, patikrinti sustabdė automobilį „Opel Astra“. Mašiną lenkiškais numeriais vairavo 24-erių Ukrainos pilietis, turintis leidimą gyventi Lenkijoje.

VSAT pareigūnai iškart atkreipė dėmesį į salone įsitaisiusius keleivius. Paaiškėjo, prie vairo sėdėjęs vyras gabeno 5 Rusijos piliečius. Tai – 30-ies vyras ir 28-erių moteris bei trys nepilnamečiai.

Nustatyta, kad šie keleiviai laikinai gyveno VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje ir laukė, kol bus išnagrinėti jų prašymai dėl prieglobsčio Lietuvoje suteikimo. URC teritoriją šie užsieniečiai paliko teisėtai pasinaudoję teise iš jos išeiti parai. Teisės išvykti iš Lietuvos jie neturėjo.

VSAT Varėnos pasienio rinktinėje „Opel Astra“ vairavusiam Ukrainos piliečiui dėl pasikėsinimo neteisėtai gabenti žmones per valstybės sieną pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 6 metų. Užsienietis uždarytas į areštinę.

Automobilis saugomas Kalvarijos pasienio užkardoje.

Vyro gabenta prieglobsčio prašytojų šeima buvo laikinai apgyvendinta Kapčiamiesčio pasienio užkardoje, kur yra specialios patalpos, skirtos prieglobsčio prašytojams. Vėliau Rusijos piliečius planuojama grąžinti į VSAT Užsieniečių registracijos centrą Pabradėje.

 

VSAT informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE