Sunkioji technika ir vasaros karščiai: kaip pasiruošti?

Sunkiosios technikos, tokios kaip autobusai ir sunkvežimiai, priežiūra dažnai reikalauja daug dėmesio. Šiltuoju metų laiku – tai dar svarbiau. Tam, kad transporto priemonė gerai tarnautų visą vasarą, verta atkreipti dėmesį į tam tikrus dalykus. Užklupus netikėtoms problemomsgali padėti techninė pagalba kelyje. Visgi, kaip to išvengti ir tinkamai paruošti sunkųjį transportą vasaros karščiams?

Pakeiskite tepalus

Vienas iš būdų, galintis padėti užkirsti kelią netikėtiems autobuso ar sunkvežimio gedimams – reguliarus tepalų keitimas. Tai jau seniai žinoma tiesa. Vienas iš patikimiausių būdų tai padaryti – nuvykus į servisą. Jei tokios galimybės neturite, prieš įsigydami tepalus, gerai peržvelkite gamintojo rekomendacijas. Juose dažniausiai pateikiama informacija, kokio tipo varikliams jie tinka.

Kai kurių transporto priemonių varikliai yra sukurti antikorozinėms priemonėms, trintiems modifikatoriams ir kitiems specialiai nurodytiems priedams. Kitokio tipo tepalų naudojimas ilgoje perspektyvoje gali sukelti įvairius variklio gedimus. Be to, pažeisti ir galiojančios garantijos sąlygas. Profesionali techninė pagalba kelyje gali pasirūpinti tinkamu jų pakeitimu nesvarbu kur būtumėte.

Patikrinkite aušinimo skystį

Autobuso ar sunkvežimio radiatoriuje esantis aušinimo skystis vasaros metu ypač svarbus. Jis saugo transporto priemonę nuo perkaitimo, korozijos ir sutepa vandens siurblį. Vis dėlto, šis skystis laikui bėgant sensta ir praranda savo efektyvumą. Rekomenduojama jį pakeisti kas vienerius arba dvejus, o prailginto veikimo – kas penkerius metus.

Atkreipkite dėmesį į akumuliatorių

Vasaros metu verta patikrinti ir akumuliatorių. Ypač svarbu, kad jis nebūtų pažeistas korozijos. Vos tik ją pastebėjus, rekomenduojama gerai nuvalyti gnybtus, nes karštas oras gali tik dar labiau pabloginti situaciją. Visus šiuos patikrinimus rekomenduojama atlikti specializuotose servisuose.

Jei gedimas užklupo netikėtai, gali padėti ir techninė pagalba kelyje. Jei sunkvežimis ar autobusas jau kurį laiką sunkiai kuriasi, gali būti, kad laikas keisti akumuliatorių.

Papildykite oro kondicionierių

Gera oro kondicionavimo sistema – tai, kas gali užtikrinti komfortišką kelionę. Dažnai pasitaiko, kad ją užpildantis skystis pasibaigia pačiu netinkamiausiu metu. Taigi dar prieš ateinant vasarai rekomenduojama gerai patikrinti  kondicionierių.

Pasirinkite tinkamas padangas

Vasarą, taip pat kaip ir žiemą, labai svarbu tinkamas padangų protektorius. Šiuo sezonu dažnai pasitaiko stiprių liūčių, dėl ko kelio šlapia kelio danga tampa itin slidi. Tai prailgina stabdymo kelią ir sumažina transporto priemonės manevringumą. Blogas protektorius tik dar labiau pablogina šiuos rodiklius.

Senos arba nusidėvėjusios padangos nėra patikimos ir jų naudojimas gali turėti rimtų pasekmių. Vienas iš jų – sprogimas. Tokiu atveju gali padėti techninė pagalba. Kelyje tai vienas iš greičiausių ir patikimiausių būdų pašalinti netikėtus gedimus.

Dėl didelių temperatūros svyravimų padangos gali greičiau prarasti slėgį. Tai dažnai lemia prastesnius eksploatacinius rodiklius ir padidina kuro sąnaudas. Taigi po itin karštos dienos rekomenduojama patikrinti padangų slėgį.

Pakeiskite valytuvus

Po žiemos valytuvai gali būti nusidėvėję, todėl verta juos pakeisti naujais. Tai gali padėti užtikrinti gerą matomumą net ir stiprios liūties metu. Netolygus valymas, suskilusios ir nusidėvėjusios gumelės – ženklai rodantys, kad pats metas jas pakeisti.

Būtinai turėkite veikiantį gesintuvą

Įvairias pagalbines priemones, tokias kaip gesintuvas, ryški šviesą atspindinti liemenė, vaistinėlė, trosas, trikampis atšvaitas, privalo turėti kiekvienas. Tiek sunkiųjų, tiek lengvųjų transporto priemonių vairuotojai visų sezonų metu. Tai gali itin padėti įvairių nelaimingų atsitikimų ar gedimų metu, kol atvyksta techninė pagalba kelyje.

Šie bendro pobūdžio patarimai gali būti naudingi sunkiosios technikos – autobusų, sunkvežimių – savininkams ir vairuotojams. Atėjus vasarai labai svarbu tinkamas transporto priemonės paruošimas, kuris gali užtikrinti gerą jos tarnavimą.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas

TAIP PAT SKAITYKITE