Susitikimas su kunigu Kęstučiu Dvarecku

Praėjusią savaitę Kalvarijos savivaldybėje lankėsi kunigas Kęstutis Dvareckas. Dvasininkas atvyko pasidalinti su Kalvarijos bendruomene ir specialistais apie priklausomybes, kurios turi įtakos gyvenimo kokybei. Priklausomybės ligų srityje jis dirba nuo 2009 m., kuomet įkūrė priklausomų asmenų bendruomenę „Aš Esu”.

Pirmoji kunigo žinutė visiems – nėra blogai atsipalaiduoti, linksmintis, tik dažniausiai pasirenkame ne tą būdą. Labai svarbu išmokti rinktis alternatyvias laisvalaikio veiklas – įvairias sporto rūšis, buvimą gamtoje, draugišką bendravimą, keliones, knygas, kūrybą ir kt. Turint malonią veiklą, tikrai kils mažiau minčių apie atsipalaidavimą žalingais įpročiais.

Antroji K. Dvarecko žinutė – nei vienas žmogus nėra kaltas susirgęs priklausomybe. Šioje vietoje tikslingiau vartoti teiginį „atsakingas už savo ligą”. Atsakingas lygiai tiek pat, kiek atsakingas ligonis, susirgęs širdies ir kraujagyslių ligomis, dėl savo gyvensenos, kuri turėjo įtakos ligos atsiradimui. Visi mes klystame ir reikia suprasti, kad svarbiausia nelikti su savo problema. Tolygiai problemas reikia spręsti tiek mediciniškai, tiek socialiai, tiek psichologiškai. Dvasininkas vaizdžiai apibūdina, kad mes kiekvienas savo darže turime piktžolių ir jeigu norime auginti savo dvasingumą, gerumą, privalome ravėti piktžoles, prižiūrėti savo daržą ir rūpintis savimi.

 

Kalvarijos savivaldybės informacija

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas