Suvalkiečiai jau vertina gamtos padarytą žalą

Birželio pradžioje Marijampolės savivaldybės Žemės ūkio paskirties žemės agrarinės būklės vertinimo komisija, kurioje dalyvauja ir Žemės ūkio skyriaus  specialistai pradėjo vertinti pavasarinių šalnų ir sausros padarytas žalas.

„Priminsiu, kad nuo pavasarinių šalnų ir/ar nuo sausros nukentėjęs žemės ūkio veiklos subjektas turėtų nedelsti ir kreiptis į savivaldybės Žemės ūkio skyrių, ar seniūnijos atsakingą darbuotoją bei parašyti prašymą, kad būtų įvertinta žala“, – sako Žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorius Marijampolės sav. ir Žemės ūkio paskirties žemės agrarinės būklės vertinimo komisijos Marijampolės sav. narys Sigutis Jundulas.

Savivaldybėje sudaryta žalų vertinimo komisija, kartu su pareiškėju vyksta į laukus ir įvertina žalos dydį.

„Mūsų savivaldybėje komisija jau įvertino serbentų, braškių, šilauogių ūkius. Komisija konstatavo, kad uogynai nukentėję nuo šalnų, tačiau jaučiamas ir sausros poveikis. Vertinome ir cukrinių runkelių augintojo laukus, kur runkeliai nesudygę būtent dėl sausros padarinių. Ūkininkų prašymai ir toliau registruojami rajono Žemės ūkio skyriuje“, – pabrėžė S. Jundulas.

Žemės ūkio rūmų informacija

Nuotraukose:  Meteorologinių reiškinių padarytų žalų vertinimas Gintarės Butkienės cukrinių runkelių lauke ir ūkininkės Petrutės Miliauskienės serbentų laukuose, kur nuostolių pridarė šalnos.

Jums gali patikti

Komentavimas negalimas