Suvalkietiškos kanklės – kalbininko tėviškėje

Birželio mėnesio pabaigoje bendrinės kalbos tėvo Jono Jablonskio tėviškėje, esančioje Šakių rajono Rygiškių kaime, visai netoli nuo Griškabūdžio miestelio, vyko jaunųjų kanklininkų stovykla. Jos tikslas – burti jaunimą bendriems interesams, susipažinti su kankliavimo ypatumais, dalintis patirtimi. Ši stovykla jau jubiliejinė, ji organizuojama 15 kartą. Pati pirmoji stovykla kanklių muziką mėgstantį jaunimą pakvietė 2004 metais. Dėl objektyvių priežasčių porai metų veikla buvo nutrūkusi, tačiau dabar ji neįsivaizduojama be kankliavimo Jablonskynėje.

Šiemetinėje stovykloje dalyvavo 30 jaunųjų kanklininkų iš Vilkaviškio muzikos mokyklos, Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio menų mokyklos, Gelgaudiškio kultūros centro. Ypač aktyvus buvo Griškabūdžio kultūros centro folkloro ansamblio ,,Užnovietis“ jaunimas. Stovykla prasidėjo folkloro ansamblių švente, kurioje pasirodė ir jaunieji kanklininkai. Antrąją dieną laukė įdomi pažintinė kelionė į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse. Susipažinta su visų šalies regionų etnokultūra, o aukštaičių sodyboje ekskursantai kepė kiaušinienę ir kankliavo.

Kanklininkų stovykla tapo tradicine
Kanklininkų stovykla tapo tradicine / Griškabūdžio kultūros centro inf.

Grįžus Jablonskynėn, laukė įtemptas darbas – kankliavimo pamokos su šio liaudies muzikos instrumento mokytojais – virtuozais Jauniumi Vyliumi, Audrone Adomaitiene, Daiva Veniene, Egle Bernotiene, organizatorėmis Nijole Černevičiene bei Raimonda Černevičiūte.  Mielai savo patirtimi dalinosi ir buvusi ,,Užnoviečio“ narė Karolina Sinkevičiūtė. Etnografas, tautosakos rinkėjas, kanklininkas bei kanklių mokytojas Jaunius Vylius vedė seminarą ,,Suvalkietiško kankliavimo ypatumai.“ Kanklių akordai nuskambėjo paskutinę stovyklos dieną finaliniame koncerte, kuris įrodė, kad ,,susikankliuoti“ galima ir per keletą dienų, reikia tik didelio noro ir pastangų

Anot stovyklos sumanytojos  ir tradicijos tęsėjos Nijolės Černevičienės, į gyvenimą išleidusios ne vieną kanklininkų kartą, jaunimas ypač imlus žinioms, tad reikia tik džiaugtis ir didžiuotis jų domėjimusi  gimtojo krašto tradicijomis.

Vitalijos Ližaitienes, Griškabūdžio kultūros centro inf.

Sponsored Video

Jums gali patikti

Atsakyti

Jūsų el. paštas nebus skelbiamas.

TAIP PAT SKAITYKITE